m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Pressiteade: Maailma Meteoroloogiapäev 2009

Igal aastal tähistavad Maailma Meteoroloogiaorganisatsioon (WMO) ja rahvuslikud meteoroloogiateenistused päeva, mil jõustus WMO asutamise konventsioon – 23. märts 1950.

Traditsiooniks on saanud, et maailma meteoroloogiapäeva tähistamisel keskendutakse ühele teemale. Käesoleval aastal on WMO täidesaatev nõukogu selleks valinud “Ilm, kliima ja õhk, mida me hingame”.

Õhk, mida me hingame, muutub pidevalt. Linnade kasvamine, muutused maapinnas ja kliimamuutused avaldavad mõju õhu koostisele, see omakorda mõjutab inimeste tervist ja kogu ökosüsteemi.

Tuul, vihm, lumi, päikesekiirgus ja temperatuur aitavad kaasa atmosfääriliste reostusainete levimisele ja püsimisele meid ümbritsevas õhus. Linnades tekkiv kuumus hoiab saasteaineid lõksuna kinni, seevastu vihm ja lumi uhuvad saastet maapinda ja ookeanidesse. Seega õigeaegne ja täpne õhukvaliteedi prognoos aitab tagada inimelude ja vara ohutust ning on täienduseks traditsioonilisele meteoroloogilisele prognoosile.

23. märtsil on teil võimalus osaleda maailma meteoroloogiapäeva konverentsil „Ilm, kliima ja õhk, mida me hingame“ Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudis.

Kuna kohtade arv on piiratud, tuleb ennast eelnevalt registreerida telefoni teel 666 0901 või saata e-mail aadressil emhi@emhi.ee

Hinda meid!