m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Meteoroloogilised satelliitpildid nüüd EMHI kodulehel

Nüüdsest on tavakasutajatel võimalik vaadata EMHI kodulehelt satelliitpilte, mis on saadud Euroopa meteoroloogiliselt satelliidilt Meteosat. Satelliit kuulub Euroopa meteoroloogiliste satelliitide organisatsioonile EUMETSAT, mille koopereerunud liige on ka Eesti. Meteosat satelliit tiirleb geostatsionaarsel orbiidil, mis tähendab, et ta ripub kogu aeg ekvaatori ja nullmeridiaani lõikepunkti kohal, umbes 36000 km kõrgusel.

Meteoroloogilisi satelliitpilte kasutatakse hetke ilmasituatsiooni analüüsimiseks ning samuti numbrilise ilmaennustusmudeli sisendina. Võimaldamaks tavakasutajal hetke ilmasituatsiooni jälgida pakub EMHI tunniajase intervalliga satelliitpilte viimase 12 tunni kohta.

Kodulehel on leitavad kahte tüüpi satelliitpildid: infrapunapilt ja naturaalvärvide RGB. Infrapunakanali satelliidipilt annab võimaluse jälgida pilvi ööpäevaringselt. Sellel pildil on kergemini nähtavad paksemad või kõrgete kihtide pilved. Madalamad pilved võivad sageli paista kerge vinena. Naturaalvärvide RGB on parema lahutusega ja annab pilvkattest realistlikuma pildi, aga see on vaadatav ainult päikesevalguse esinemisel.

3.5 / 2 hindajat