m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Avatud on Fond “Sinilind” 2011. a. stipendiumide taotlusvoor!

FOND “SINILIND”

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond (SA ERKF) alustab taotluste vastuvõttu stipendiumideks ja kultuuriprojektideks 2011. aastal. Ka käesoleval aastal jagab sihtasutus ilmateaduse-alaseid stipendiume Rannaleet’ide fondist “Sinilind”.

Fond “Sinilind” eesmärgiks on toetada ilmateaduse edendamist Eestis kolmes valdkonnas:
– enesetäiendamiseks välismaal operatiivse ilmaennustuse ja klimatoloogia alal (stipendiumid igal aastal),
– uurimustööks globaalsete kliimamuutuste mõjust Eesti looduslikule ja sotsiaalsele keskkonnale alates aastast 1860 (stipendiumid igal teisel aastal alates 2010. aastast),
– avaldamaks Eesti purilennunduse saavutusi ja teeneid atmosfäärinähtuste jälgimisel (stipendiumid igal teisel aastal alates 2009. aastast).

Sel aastal antakse stipendiumid enesetäiendamiseks välismaal operatiivse ilmaennustuse ja klimatoloogia alal ning uurimustööks globaalkliima muudatuste mõjust Eesti looduslikule ja sotsiaalsele keskkonnale alates aastast 1860.

Jagamisele tuleb 25 800 krooni.

Fondi toetusele saavad kandideerida kõik, kes tegutsevad antud valdkondades. Stipendiumi taotlemiseks tuleb täita SA ERKF rahalise toetuse taotlemise ankeet. Ankeedile lisada taotluse põhjendus või tööprojekt, täpne eelarve ja vajaduse korral soovitajate põhjendused ning esitada need Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond aadressil. Taotlused vaatab läbi viieliikmeline fondi halduskogu, mida juhib Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi peadirektor Jaan Saar.

Taotluste vastuvõtt lõpeb reedel, 15. oktoobril 2010 kell 16.00
Lisainfot stipendiumi taotlemise kohta saab sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi kodulehelt
www.erkf.ee ja Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudist emhi@emhi.ee

Hinda meid!