m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Tormine 4. jaanuar

4. jaanuariks toob järjekordne väga äge tsüklon sadu ning paisutab tuule tormiks, mis veetaseme kõrgele tõstab. Newfoundlandi rannikult jõudis äge keeris täna hommikul Sotimaale ja kihutab 4.01. keskööks juba Skagerraki kohale. Tsükloni eel langeb õhurõhk väga kiiresti ja tuul on tugevnemas. Läänemerel tõusevad puhangud juba täna hilisõhtul 25 m/s, Lääne-Eesti saartel tugevneb 4.01. öösel lõuna- ja kagutuul 18, puhanguti 23, sisemaal hommikuks puhanguti 15 m/s. Paksud sajupilved jõuavad keskööks Saaremaale ja Hiiumaale ning toovad lund ja lörtsi. Hommikuks muutub sadu intensiivseks ja laieneb üle Eesti, teeb tuisku.

Ettevaatust! Liiklusolud võivad tiheda saju ja tugeva tuule tõttu halvad olla!

4.01. päeval on tsüklon ikka väga äge, liikudes keskpäevaks Stockholmi lähistele ja õhtuks üle Botnia lahe Soome rannikule. Eestis on ennelõunal sadu veel intensiivne, keskpäeva paiku saab tugevam sadu läbi ja sadu läheb üle lörtsiks ja vihmaks. Jäiteoht on suur! Jätkub lõuna- ja edelatuule tugevnemine, sisemaal tõusevad puhangud 20, rannikul 25-28, saartel kuni 30 m/s. Kiire õhurõhu languse ja tugeva edelatuule tõttu tõuseb merevee tase meie rannikul kiiresti, 4.01. õhtul ulatub Pärnus tõenäoliselt veidi üle 160 cm.

4.01. hilisõhtul taandub tsüklon Soome ja hakkab nõrgenema, tormised tuuleiilid vaibuvad ning ka veetase alaneb tasapisi.

Hinda meid!