m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Ilm muutub talviseks

Arktiline külm on pealetungile asunud. Õhuvool on loodesse pöördunud ja külm saab vabalt Gröönimaalt Põhja-Euroopasse voolata. Kuna blokeerivat kõrgrõhkkonda ees ei ole, siis jätkub külma edasine vool Kesk- ja Ida-Euroopasse.

Eeloleval ööl (25.10.) saavad Läänemere piirkonnas kokku 50-ndate laiuskraadide soojus ja niiskus ning põhjakaarest tulev külm. Kahe erineva õhumassi kokkupõrke piirkonnas tekib neljapäeva hommikul (25.10.) Kuramaa lähistel uus madalrõhkkond. Päeva jooksul liigub tsüklon üle Põhja-Läti itta ja Eesti jääb selle põhjaserva. Sajab vihma, pärastlõunal tuleb sekka ka lörtsi. Õhtul läheb sadu valdavalt üle lörtsiks ja muutub lõunapoolsetes maakondades intensiivseks. Tuul pöördub saartel põhjakaarde ja tugevneb. Õhutemperatuur langeb 0 °C lähedale.

Järgneval ööl (26.10) liigub tsüklon Venemaa lääneosa kohale. Eestis pöördub tuul kõikjal põhjakaarde ja paisub Lääne-Eesti rannikualadel väga tugevaks. Hiiumaal, Saaremaal ja Liivi lahe saartel võivad puhangud 25 m/s ulatuda. Sisemaal on tuul tugevam Kagu-Eestis ja Peipsi ümbruses, puhanguti 15 m/s. Sajab lund ja lörtsi. Õhutemperatuur langeb sisemaal 0..-3°C-ni.
Reede (26.10.) päeval eemaldub tsüklon Laadoga taha ja selle järel jätkuvad Eestis sajuhood lörtsi ja lumena, üksnes meretuulega rannikul tuleb ka vihma. Loode- ja läänetuul on saartel ja rannikul ikka tormine, sisemaal võivad puhangud 18 m/s ulatuda. Õhutemperatuur tõuseb öistest miinustest alles pärastlõunaks veidi üle 0°C ja sedagi lühikeseks ajaks.

Laupäeval (27.10) madalrõhkkond raugeb. Saju võimalus sisemaal väheneb, rannikule võib aga merealade kohalt ikka intensiivseid sajuhooge jõuda. Tuul nõrgeneb. Öine õhutemperatuur langeb sisemaal -5°C lähedale, päeval tõuseb üle 0°C.
Ilma järsk külmenemine muudab neljapäeva õhtust alates liiklusolud väga raskeks. Õhutemperatuuri languse tõttu 0°C-ni ja sellest madalamale muutuvad teed libedaks. Intensiivsete sajuhoogude ja puhangulise tuule korral on nähtavus piiratud.
Hoiatused ohtlike ilmaolude kohta on nähtavad Eesti Ilmateenistuse kodulehel.

Hinda meid!