m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Lumesadu ja tuisk tulekul

Atlandilt on tulekul võimas madalrõhkkond. Kolmapäeva (30.01.) keskpäevaks jõuab tsüklon Norra edelarannikule.

Madalrõhulohk tungib jõuliselt Läänemerele ja tõstab tuule tugevaks. Ennelõunal tugevneb Hiiumaal ja Saaremaal kagutuul 10-15, pärastlõunal puhanguti 20 m/s.  Sisemaal tugevneb kagutuul 7-12, pärastlõunal puhanguti kuni 17 m/s.

Sajuala jõuab kella 14 paiku  Saaremaale ja Hiiumaale, sajab põhiliselt lörtsi. Sadu muutub intensiivseks ja liigub kiiresti mandrile. Kella 15-16 paiku on Lääne-Eesti juba tihedas lumesajus ja tuiskab. Paari-kolme tunni jooksul levib tugev sadu juba üle Eesti, jätkub tuisk.

Tugev sadu kestab saartel orienteeruvalt kella 20-ni, mandri lääneosas kella 22..23-ni.  Ida-Eestis jätkub tugev lumesadu kell 02-03-ni (31.01.).

Intensiivsem sajuperiood kestab kokku 5-6 tundi ja selle aja jooksul lisandub ligikaudu 10 cm lund, tuisuvaaludesse kuhjuv kiht on paksem.

Liiklemisel tuleb seega kolmapäeva õhtul ja ööl vastu neljapäeva arvestada raskete teeoludega. Lisaks püsib ka jäiteoht, sest lääne poolt saabuv õhumass on soojem. Sadu läheb lõppfaasis üle lörtsiks, võib sekka ka vihma tulla. Õhutemperatuur tõuseb lääne poolt alates üle 0°C.

Hinda meid!