m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Tsüklon tõstab tuuleiilid tormiseks

18.10 tsüklonAtlandil pöörleb suur madalrõhuala ja selle lõunaservas tekkis teisipäeval väike osatsüklon, mis jätkas teed üle Briti saarte Põhjamerel. Täna (17.10.) jõuab see Taani ja on üürikeseks nõrgenemas, sest ookeanilt kaasatoodud soe õhumass on ammendumas.

Reede ööks jõuab tsüklon Läänemerele ja aktiviseerub uuesti. Ägenemiseks loob soodsad tingimused tsükloni  tagalasse voolav külm ja kuiv õhumass. Reede päeva jooksul liigub aktiivne keeris kiiresti üle Soome lahe ja jõuab õhtuks juba Laadoga äärde.

Aktiivse tsükloni vahetus läheduses on meil väga tugevat tuult oodata. Läheneva tsükloni eel tugevneb pisut lõuna- ja edelatuul, puhangud tõusevad Eesti rannikuvetes kuni 15 m/s. Tsükloni järel pöördub tuul loodesse ja paisub tormiks. Läänemerel tugevneb pärast keskööd Rootsi rannikult alates loodetuul puhanguti 25 m/s. Eesti rannikuvetes tõusevad reede päeval loodetuule puhangud üle 20 m/s, Hiiumaa ja Saaremaa rannikul kuni 25 m/s. Sisemaal on tugevamat tuult reede õhtul oodata, tõenäoliselt võivad puhangud 17 m/s ulatuda.

Tuule kiirus võib täpsustavate ümberarvutuste käigus muutuda ja seda saab jälgida ilmateenistuse veebilehel: http://www.emhi.ee/index.php?ide=19,394,416,1203

Laupäeva öösel tuul järk-järgult nõrgeneb. Madalrõhkkond toob kaasa intensiivse vihmasaju. Reede õhtul aga vahetub õhumass külmema vastu ja vihma sekka tuleb lörtsi. Laupäeva öösel jääb sajuhoogusid harvemaks ja õhutemperatuur langeb sisemaal 0°C ümbrusse. Märgadel teedel tuleb sel juhul libedusega arvestada.

Hinda meid!