m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Kolm ilmajaama said uue kaasaegse mõõtetehnika

Automaatjaam Tartu-Tõravere ilmajaamas. Foto: Kristjan Nurmela

Automaatjaam Tartu-Tõravere ilmajaamas. Foto: Kristjan Nurmela

Keskkonnaagentuuri koosseisu kuuluv Riigi Ilmateenistus vahetas välja Tartu-Tõravere, Vilsandi ja Võru ilmajaama automaatjaamad. Kaasaegne tehnika võimaldab saada veelgi kvaliteetsemat ja operatiivsemat ülevaadet hetkeilmast ning koostada senisest täpsemaid prognoose.

Eelmainitud kolme ilmajaama senised automaatjaamad olid ajast maha jäänud ning kuna mitmete seadmete tootmine lõpetatud, ei olnud nende parandamine otstarbekas. Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastatud projekti raames soetati ja paigaldati Tartu-Tõravere, Vilsandi ja Võru seirejaamadesse kaasaegne vaatlustehnika. Lisaks renoveeriti Tartu-Tõravere jaamas uue mõõtetehnika tarbeks vaatlusväljaku elektrisüsteem. Võru ilmajaama vaatlusväljaku ümber rajati vaatlustehnika kaitseks ka aed.

Lisaks prognoosidele ja hoiatustele on ilmateenistusel uute automaatjaamade toel võimalik teha üldsusele huvipakkuvaid kokkuvõtteid erinevatest ilmaparameetritest. Vilsandi ja Tartu-Tõravere jaamad kuuluvad ka rahvusvahelisse kliimajaamade võrgustikku, neist viimane on ka rahvusvaheline baasjaam. Projekti raames paigaldatud uus tehnika võimaldab saata kvaliteetsemaid ilmaandmeid üle maailma. Lisaks on uued seadmed töökindlamad, mis tagavad ilmateenistuse poolt  katkematu andmevoo ning vähendavad ühtlasi ka jooksvaid kulusid.

Projekti toetas KIK Keskkonnaprogrammi alamprogramm Atmosfääriõhu kaitse programm § 6′, lg 2, p 5 “meteoroloogilise vaatlusvõrgu kaasajastamine”.

Lisainfo:
Kadri Kauksi
Keskkonnaagentuuri pressiesindaja
kadri.kauksi@envir.ee
53303448

Hinda meid!