m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

16. mail saavad huvilised tutvuda ilmajaamade köögipoolega

Sürgavere radaritorn

Sürgavere radaritorn. Fotod: Kadri Kauksi

Laupäeval, 16. mail avab Riigi Ilmateenistus kõigile huvilistele uksed Tallinn-Harku ning Tartu-Tõravere ilmajaamades ja Sürgavere radaritornis.

Nii ilmajaamades kui radaritornis võõrustavad külalisi ilmaspetsialistid, kes ekskursiooni ajal räägivad sellest, kuidas ning mille abil ilma Eestis mõõdetakse. Meteoroloogide kohalolu tagab selle, et kõik ilmaküsimused ja -küsitavused saavad vastatud. Ekskursiooni käigus näidatakse vaatlusväljakul olevaid ilmamõõtureid ning nende tööpõhimõtteid.

Tallinn-Harku ilmajaama muuseumis olevad ajaloolised ilmaolude mõõtmise tarvikud ning rikkalik fotomaterjal aitavad külastajatel luua ettekujutuse mineviku-ilmajaamast.

Tartu-Tõravere ilmajaama külastus sisaldab ka ekskursiooni paarikümne sammu kaugusel asuvasse Tõravere Observatooriumisse, kus saab vaadata muistsete eestlaste tähistaevast kivimosaiigina, kaasaegsete satelliitide makette ning külastada teleskoobitorni.

Sürgaveres ootab huvilisi  radaritornituur, mille käigus tutvustatakse radari tööpõhimõtteid. Boonusena saab nautida ülevalt avanevat vaadet. Tutvustustuuri viivad läbi Riigi Ilmateenistuse teadjainimesed, kes on pädevad vastama ka lisaküsimustele.

Ekskursiooniprogrammid sobivad nii suurtele kui ka väikestele ilmahuvilistele!

 

TÄHELEPANU!  Huvilisi on olnud palju ning eskursiooniajad on selleks korraks täis saanud.

Ekskursioonide toimumisajad:

16. mai 2015

Tallinn-Harku kell 11.00 ja 14.00
Tartu-Tõravere kell 11.00 ja 14.00
Sürgavere radaritorn kell 15.00

NB! Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume olla kärmed registreerima. Selleks valige sobiv koht ja kellaaeg ning registreeruge tiina.dislis@envir.ee või telefonitsi 6737583.

Hinda meid!