m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

150 aasta täitumist meteoroloogiliste vaatluste algusest tähistatakse konverentside ja uue margiga

2. detsembril täitub 150 aastat pidevate organiseeritud meteoroloogiliste mõõtmiste algusest Eestis. Selle tähistamiseks toimuvad 2. ja 3. detsembril Tartus ja Tõraveres mitmed üritused – ajalookonverents koos ekskursiooniga, teaduskonverents ning margiesitlus.

Tartu Ülikooli Meteoroloogia Observatooriumi (METOBSi) asutamise kuupäevaks peetakse 2. detsembrit, sest just sel kuupäeval 1865. aastal alustas Tartu Ülikooli füüsikakateedri juhataja Arthur Joachim Oettingen oma majas meteoroloogilisi vaatlusi. Sel ajaloolisel päeval 150 aastat hiljem toimub Tartus Tiigi Seltsimajas ajalookonverents METOBS 150 ja margiesitus, jalutuskäik METOBSiga seotud paikadesse ning pidulik õhtusöök ülikooli kohvikus.

3. detsembril toimub Tõraveres Tartu Observatooriumi saalis Eesti geofüüsika konverents, raamatute ja suveniiride müük. Konverents toob kokku Eesti ilmateadlased ning esitamisele tulevad ettekanded meteoroloogiast, klimatoloogiast, hüdroloogiast, atmosfääri- ja merefüüsikast. Teaduskonverentsi eesmärgiks on uuendada kontakte eespool nimetatud teadusharude esindajate vahel, anda ülevaade teaduste hetkeseisust ning aktuaalsetest probleemidest Eestis, samuti pakkuda noortele uurijatele võimalust oma teadustulemuste tutvustamiseks.

Lisainfo METOBS150 ürituste kohta: http://metobs150.to.ee

METOBS150 raames on terve peagi lõppeva aasta jooksul korraldatud erinevaid üritusi, millest saate ülevaate siin: https://sisu.ut.ee/metobs150/avaleht

METOBS 150 sündmuste sarja korraldavad Tartu Ülikooli füüsika instituudi atmosfääri- ja keskkonnafüüsika laborid ning ökoloogia ja maateaduste instituudi geograafia osakond, Tartu Observatoorium, Keskkonnaagentuur, Eesti Loodusuurijate Seltsi (ELUS) Jõgeva ilmahuvikeskus ning ilm.ee.

Lisainfo:

Kadri Kauksi
Keskkonnaagentuuri pressiesindaja
kadri.kauksi@envir.ee
53303448

Karin Tuvikene
Tartu Ülikool
karin.tuvikene@ut.ee
737 5523

Hinda meid!