m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Algab taotluste vastuvõtt Ilmateaduse-alase fondi “Sinilind” stipendiumile

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond (SA ERKF) alustab taotluste vastuvõttu stipendiumideks ja kultuuriprojektideks 2016. aastal. Sihtasutus jagab muuhulgas ka ilmateaduse-alaseid stipendiume Rannaleet’ide fondist “Sinilind”.

Fond “Sinilind” eesmärgiks on toetada ilmateaduse edendamist Eestis kolmes valdkonnas:

  • enesetäiendamiseks välismaal operatiivse ilmaennustuse ja klimatoloogia alal (stipendiumid igal aastal),
  • uurimustööks globaalsete kliimamuutuste mõjust Eesti looduslikule ja sotsiaalsele keskkonnale alates aastast 1860 (stipendiumid igal teisel aastal alates 2010. aastast),
  • avaldamaks Eesti purilennunduse saavutusi ja teeneid atmosfäärinähtuste jälgimisel (stipendiumid igal teisel aastal alates 2009. aastast).

„Sinilind“ on asutatud 2007. aastal Leo Rannaleedi poolt eesmärgiga toetada ilmateaduse edendamist Eestis. Sel aastal antakse stipendiumid enesetäiendamiseks välismaal operatiivse ilmaennustuse ja klimatoloogia alal ning uurimustööks globaalkliima muudatuste mõjust Eesti looduslikule ja sotsiaalsele keskkonnale. Jagamisele läheb 1000 eurot.

Taotlused tuleb esitada 15. oktoobriks Sihtasutusele Eesti Rahvuskultuuri Fond.  

Taotlemiseks vajalikud dokumendid:

  • Ankeet
  • CV
  • Taotluse põhjendus/motivatsioonikiri
  • Eelarve/kalkulatsioon
  • Soovituskirjad (ei ole kohustuslikud)

Taotluste vastuvõtt algab 1. septembril ja lõpeb 17. oktoobril 2016 kell 16.00. Taotlused vaatab läbi viieliikmeline fondi halduskogu, mida juhib keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.

„Loodan et taotlusi esitatakse omajagu, teemad on olulised, aktuaalsed ning käsitlemist vajavad. „Sinilind“ fondi eestvedajad Leo Rannaleet ja Anne Holm-Rannaleet on asutanud tänuväärt algatuse, mis annab olulise panuse meie ilmateaduse edendamisesse,“ ütles keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.

Lisainfot stipendiumi taotlemise kohta saab sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi kodulehelt www.erkf.ee ja keskkonnaagentuurist kai.rosin@envir.ee

Hinda meid!