m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Karm ilm

Põhja-Euroopa kohal valitseb võimas kõrgrõhuala, ulatub Läänemere äärde. Kõrgrõhkkonna serva mööda kandub kirdevoolus Siberi arktilistelt aladelt pärit jäine õhumass Balti riikidesse ning edasi Lääne-ja Kesk-Euroopa poole.

Lähiajal on ilm sajuta ning laialdaselt selge taevaga. Tingimused õhutemperatuuri languseks on soodsad ja eeloleval ööl kõiguvad termomeetrinäidud paari-kolme kraadi ulatuses -25°C ümber, päeval tõusevad vaid -15°C ümbrusse .

Veelgi kiiremat ja järsku õhutemperatuuri langust takistab õhukihte segav tuul. Lõuna poolt survet avaldavate madalrõhkkondade mõjul ulatub meil ida- ja kirdetuul sisemaal puhanguti 12, rannikul 15 m/s. Enesetunde poolest on aga sellised tingimused märksa raskemad kui vaikse pakaselise ilmaga.

Välitingimustes tuleb arvestada väga madala temperatuurifooni ja tugeva tuule koosmõjul toimiva organismi kiire jahtumisega.

Järgnevatel päevadel on tingimused vaid pisut leebemad. Kirdetuul on ikka tuntav. Õhutemperatuur langeb öösiti -20°C ümbrusse ja veidi allagi, päeval jääb ikka enamasti alla -10°C.

Taimi Paljak
Riigi Ilmateenistus

5 / 2 hindajat