m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Ilm on kuiv ja tuleoht äärmiselt suur!

Tänasest, 31.05.2018.a., kehtivad looduses liikumisel ja tegutsemisel Päästeameti poolt kehtestatud piirangud, mille kohta saab üksikasjalikumat teavet https://www.rescue.ee/et/paasteamet/uudised/uudis.html?id=algas-suure-tuleohuga-aeg-koikjal-eestis-on-metsas-lokke-tegemine-keelatud .                      

Põhjuseks on pikaajaline kuiv periood, sest pärast maikuu algust ei ole laialdast vihmasadu olnud. Väga jõuline antitsüklonaalne protsess on tinginud järjest uute kõrgrõhkkondade tugevnemise ja  Läänemere ümbrusse laienemise ning tänu sellele on ilm erakordselt päikeseline olnud. Lõunakaarest on järjest väga sooja ja kuiva õhku tulnud, mis siis ühes kõrvetava päikesega on maapinnalt niiskuse eemaldanud.

Saabunud õhumassid on nii kuivad olnud, et isegi pilvede tekkeks on niiskust väheseks jäänud. Juuresolev tänane keskpäevane satelliidipilt illustreerib taeva seisu, mis on Läänemere ümbruses nädalate kaupa valitsenud.

Kuivanud maastikud on väga tuleohtlikud.

Tuleoht on suuremal osal Eestist juba praegu väga suur, vt. http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/. Juuni esimestel päevadel olukord ei parane – jätkub kõrgrõhkkondade ülekaal.

Uue nädala algul suureneb nii põhja kui ida poolt madalrõhkkondade surve ning meile jõuab rünksajupilvi. Kohatised vihmahood aga paraku kõikjale ei jõua ega leevenda tuleohtu igal pool.

5 / 1 hindajat