m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Koos perega Eesti looduse päevale!

Me kõik armastame Eesti loodust, see on osa meie loomusest.
Sellest ilu- ja elurikkusest osasaamiseks tähistame juubelisuvel
esmakordselt Eesti looduse päeva.

EV100 suvisel peonädalal, 18. augustil kutsuvad erinevad asutused, looduskeskused, muuseumid, ühingud ja seltsid tutvuma ligi poolesaja võimalusega, kuidas Eesti loodust paremini tundma õppida, väärtustada ja hoida. Sel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused.

Avardada EV100 juubelisuvel oma teadmiste silmaringi koos pere või sõpradega, see on kindlasti üks meeldejäävaim viis Eesti sünnipäeva tähistamiseks!

Eesti looduse päev on keskkonnaasutuste ja –ühenduste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Koos Eesti Vabariigiga tähistab 2019. aastal 100. juubelit ka Keskkonnaagentuuri Riigi Ilmateenistus. Juubeliaasta tähistamiseks toimuvad erinevad üritused ajavahemikus 18. mai 2018 kuni 18. mai 2019. Üks üritustest toimub juba 18. augustil, kui külastajatele avatakse Tallinn-Harku aeroloogiajaama ja Tartu-Tõravere meteoroloogiajaama uksed!

Huvilistele antakse ülevaade ilmavaatlustest, saab tutvuda nii tänapäevaste kui ka ajalooliste mõõteseadmetega. Programm on üles ehitatud selliselt, et sobib nii täiskasvanule kui ka lapsele. Ekskursioon toimub osaliselt õues ja osaliselt siseruumides, seega palun riietuda vastavalt ilmale. Ekskursioon on eestikeelne ja tasuta!

Ühte gruppi mahub 20 täiskasvanut (+ lapsed). Ekskursioon kestab 1,5-2 h.

Võimalikud ajad: 10:00, 13:00, 15:00.

Aadressid:

Tallinn-Harku aeroloogiajaam (Paldiski mnt 245, Tallinn)

Tõravere meteoroloogiajaam (Torni 4, Tõravere, Tartumaa)

 

Registreerimine toimub läbi Keskkonnaagentuuri veebilehe selleks loodud vormi kaudu: https://keskkonnaagentuur.ee/et/node/2851

Lisainfo: Miina Krabbi (miina.krabbi@envir.ee, 5221818, 6660916)

Tule vaata, kuidas Eesti ilma kohta andmeid kogutakse!

Hinda meid!