m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Ilmateenistuse töötajate teadustöödest

Eile, 6. septembril toimus ilmateenistuses tööseminar, kus vaatasime isekeskis tagasi möödunud suvele ning väljakutsetele, mida see meile ilmateenistuses esitas. Samuti andsid meie värsked magistrid ja doktorant ülevaate enda teadustöödest.

 

Tartu Ülikooli doktorant Tanel Voormantsik tegeleb ilmateenistuses radariandmetega ja andis ülevaate oma teadustööst, mis valmib koostöös Helsingi Ülikooli doktorandi Roberto Cremoniniga.

Doktorant Tanel Voormantsik tegeleb ilmateenistuses radariandmetega ja andis ülevaate oma teadustööst, mis valmib koostöös Helsingi Ülikooli doktorandi Roberto Cremoniniga. Tegeletakse lühiajaliste sajuekstreemumite analüüsi ja korduvusperioodide leidmisega radarandmetest. Ava ettekanne (pdf).

 

Jorma Rahu magistritöö uuris optical flow meetodi kasutamist parandamaks radarivaatluste ajalist lahutusvõimet.

Jorma Rahu, kes ilmateenistuses radariandmetega tegeleb, käsitles oma magistritöös optical flow meetodi kasutamist parandamaks radarivaatluste ajalist lahutusvõimet. Ava ettekanne (pdf)

 

Heido Trofimov tutvustas oma magistritööd. mis käsitles rõhu- ja impulssvälja kujunemist tuulises ebaühtlaselt soojenenud atmosfääris vahelduva maastiku kohal.

Heido Trofimov, kes töötab ilmateenistuses ilmamudelitega, tutvustas oma magistritööd, mis käsitles rõhu- ja impulssvälja kujunemist tuulises ebaühtlaselt soojenenud atmosfääris vahelduva maastiku kohal. Ava ettekanne (pdf)

Hinda meid!