m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Tormine kolmapäev, 12.09.2018

Ilm muutub sügisesemaks ja tuulisemaks. Ilmamuutus saab teoks Atlandil valitseva väga tugeva jugavoolu kaasabil, milles tuule kiirus ületab 300 km/h.  Jugavoolu piirkond on juuresoleval satelliidipildil nähtav üle ookeani kulgeva pika võimsa pilvevööndina.  Jõulises õhuvoolus suundub Euroopa poole järjest uusi aktiivseid tsükloneid, mis tungivad edasi Läänemere õhuruumi.

Homseks (12.09.) liigub üle Skandinaavia Soome kaks osatsüklonit, mis tõstavad Läänemere piirkonnas tuule väga tugevaks. Täna õhtul algab õhurõhu kiire langus ning lõuna- ja  edelatuule tugevnemine.  Eeloleval ööl (12.09.) ulatuvad puhangud sisemaal 15, saartel ja rannikul 23 m/s. Sajab tihedat vihma, võib äikest olla.

 

Homme päeval (12.09.) katab Eestit madalrõhkkonna tormine lõunaserv ja seda nii maapinnal kui kõrgemates õhukihtides. Edelatuule puhangud ulatuvad mandri sisealadel 18 m/s, saartel ja läänerannikul 23 m/s, Soome lahe ümbruses 25 m/s. Õhtul pöördub tuul läände.

Neljapäeva (13.09.) öö hakul püsib edela- ja läänetuul tormisena, pärast keskööd annab veidi järele. Kuid märgatavat nõrgenemist võib loota alles neljapäeva õhtupoolikul.

5 / 1 hindajat