m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Neljapäeval (17.01) on liiklustingimused keerulised

Norra rannikult on Läänemerele tulekul madalrõhkkond, mis muutub järjest ägedamaks. Toob homseks meile saju nii lume, lörtsi kui vihmana, tõstab tuule ajuti väga tugevaks ning põhjustab õhutemperatuuri kiire tõusu üle 0 °C, õhtul taas kiire languse miinuspoolele. Eelkõige halvendab järsult muutuv ilm märgatavalt sõidutingimusi.

Juba täna õhtul (16.01) algab saartel tuule tugevnemine ning jõuab lumesadu, hakkab tuiskama. Saabuval ööl  (17.01) laieneb tihe sadu kiiresti üle Eesti, algul sajab lund ja siis ka tuiskab, kagu- ja lõunatuul paisub kõikjal tugevaks, puhanguid on sisemaal 15, saartel ja rannikul 18, Liivi lahe ümbruses pöördub edelasse ja ulatub puhanguti 23 m/s. Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks ning jäiteoht on suur! Õhutemperatuur on öö hakul saartel ja läänerannikul -1..-4, sisemaal kuni -10 °C,  Atlandilt kaasatoodud soe tõstab hommikuks +1..+4 °C-ni, vaid Kirde-Eestis on veel paar-kolm kraadi alla 0 °C.

Homme päeval kiirustab madalrõhkkond ühes soojema õhumassiga üle Eesti. Sajab lörtsi ja vihma, on udu ja jäidet. Puhub väga tugev edelatuul, puhanguid on saartel ja rannikul ning Lõuna-Eestis 15 m/s. Õhutemperatuur on +1..+4°C, Pärastlõunal saab Lääne-Eestis tihedam sadu läbi, Ida-Eestis sajab õhtuni lörtsi, sekka ka vihma. Tuul pöördub läände ja loodesse ning on ikka väga jõuline, ulatub sisemaal 15, rannikul 20, saartel ja Liivi lahel kuni 23 m/s. Õhutemperatuur langeb loode poolt alates alla 0 °C ja teed muutuvad libedaks. Õhtul sajab kohati lund. Puhub väga tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on -1..-5, Ida-Eestis võib veel 0 °C lähedal olla. Teedel on kiilasjää!

5 / 2 hindajat