m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Külm astub korraks läbi

Eesti kohalt Loode-Venemaa suunas liikuva madalrõhkkonna keskme lähedal on tänane (12.02.2019) hommik Ida-Eestis sombune ja veel rahuliku tuulega. Õhutemperatuur on 0 °C ümbruses ning mitmel pool sajab lund, sekka lörtsi. Saartel on taevas selge, kuid tugeva loodetuulega: iilid ulatuvad sisemaal üle 10, rannikul ka üle 20 m/s. Jäätunud pindadel on öisest sajust alles jäänud kerge lumekiht.

Lumesajust on vabanemas keskpäevaks ka Lääne-Eesti, idas sajab lund ja tuiskab veel pikalt, võimalik, et õhtuni. Sentimeetreid lisandub lumele kuni 5. Õhutemperatuur on täna päeval -1 ja +1 °C vahel ning saab õhtu poole taeva selginedes kiire vähikäigu. Teedel on kiilasjää!

Järgneval ööl (13.02.2019) liigub Eesti kohale Skandinaaviast üle mere kõrgrõhuhari, mis rahustab tuule, kuid langetab õhutemperatuuri sisealadel -10 °C lähedale. Hommikul lähenevad merelt sajupilved, mis esialgu lumele värskema jume annavad. Uue sajuga saabub ka soojem õhk ning Lääne-Eestis saavad valitsevaks taas plusskraadid, mis saju vesiseks muudavad. Idas püsivad miinused ning ilm on veel talvine.

Ele Pedassaar,

Ilmateenistuse sünoptik

 

5 / 1 hindajat