m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Sadu ja külm tulekul

Sadu 2.mai 2019Botnia lahe rannikult lähenev madalrõhkkond jõuab homme (2.05) keskpäevaks Soome lahe äärde.

Öösel (2.05) areneb Läänemerel väike osatsüklon, mis liigub päevaks Eesti mandriosa kohale ja nii jääb Eesti üsna madalrõhuala keskmesse.  Eeloleval ööl jõuavad vihmapilved Eesti lääneserva ja hommikuks on vihm jõudnud Peipsi äärde. Kogu päeva sajab hooti vihma. Õhtu poole tugevneb loodevoolus algab külma sissetung ning vihmahoogude sekka tuleb ka lörtsi. Sajud leevendavad kuivust ja äärmiselt suurt tuleohtu. Päeval on tuul madalrõhuala keskmes nõrk, pärastlõunal madalrõhkkond süveneb ja selle kese liigub Peterburi suunas. Ida-Eestis tugevneb edela- ja läänetuul iiliti 14 m/s,  saartel ja läänerannikul loodetuul iile 18 m/s.

Reedel (3.05) jätkab madalrõhkkond liikumist Karjala poole ja selle serva mööda lisandub põhjakaarest külma. Öösel sajab Põhja-Eestis enamasti lörtsi- ja lund, Lõuna-Eestis lörtsi ja vihma. Lääne- ja loodetuul on väga tugev – sisemaal ulatuvad iilid 14-15, saartel ja rannikul 20 m/s ja enamgi. Üürikeseks selgineva taeva all langeb temperatuur 0 °C ümbrusse.

Reede päeval on sajuhooge hõredamalt, aga vihmahoogude sekka poetab ikka lörtsi. Ilm on väga jahe, lisaks lõõtsub tugev edela- ja läänetuul, mis muudab enesetunde väga kõledaks.

Vaata sajualade prognoosi prognoomudeli kaardilt

Kui sajud on juba Eesti kohal, siis jälgi sajupilvede liikumist radarilt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 / 1 hindajat