m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Olge valmis talvisteks sõiduoludeks

Vihma toonud madalrõhkkond on kaugenemas ja selle järel algab loode poolt külma sissetung.

Täna (29.11) õhtul alates saartest läheb vihmasadu üle lörtsiks, mandril ka lumeks. Tuul pöördub kõikjal loodesse ja on jõuline, ulatub rannikul puhanguti 21 m/s.  

Laupäeva (30.11) keskööks langeb Lääne-Eestis temperatuur õhus alla 0°C ja üsna varsti ka maapinna lähedal. Märjad teepinnad jäätuvad ning muutuvad libedaks. Kesk-Eestis suureneb libeduseoht vahetult pärast keskööd ja idapoolsetes maakondades vastu hommikut. Lisanduvast sajust võib hommikuks maha jääda lääne pool 1-2 cm-ne, ida pool 2-4 cm paksune valge kiht.

Laupäeva päeval püsib temperatuur sisemaal miinuskraadides. Lörtsi- ja lumehooge jõuab vahetevahel saartele ja läänerannikule. Kõle lääne- ja loodetuul annab vähehaaval järele.

Pühapäev, esimene advendipäev, jätkub talvise ilmaga. Öine miinimum langeb -5°C ümbrusse, päeval tõstab jõuline edelatuul termomeetrinäidud 0°C lähedusse. Lörtsi- ja lumehooge võib lisanduda saartele, aga ka mandri lääne- ja põhjarannikule.

Liiklejaile soovituseks – varuge nädalavahetuse sõitudeks aega. Sajuhood, alla 0°C langev  temperatuurifoon ja tugev tuul muudavad sõidutingimused teedel ettearvamatuks.

5 / 1 hindajat