m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Uued kriteeriumid ohtlike ilmastikunähtuste hoiatustele

Maakera kliima muutub ning koos sellega peab muutuma ka inimühiskonna valmisolek muutuste leevendamiseks ja nendega kohanemiseks. Muutused toovad kaasa äärmuslikke ilmastikunähtusi ja neis oludes kiireks adekvaatseks reageerimiseks ning kõigi turvalisuse tagamiseks teevad jõupingutusi paljud ametiasutused. Mitmete riikide ilmateenistused teevad korrektiive hoiatuste kriteeriumite osas, nii ka Eesti.

Võttes arvesse naaberriikide kogemust, tuginedes statistilisele analüüsile ja ülikoolide soovitustele, võetakse alates 01.01.2020.a. kasutusele uuendatud ohtlike ilmastikunähtuste kriteeriumid. Uued kriteeriumid on kooskõlastatud ja heaks kiidetud erinevate ametkondade poolt (Päästeeamet, Häirekeskus, Maanteeameti, Terviseamet jt).

Temperatuuripügalad on ohukriteeriume arvestavalt sellest aastast nii miinus- kui ka plusspoolel allapoole tõmmatud. Samuti on korrigeeritud tuuletugevuse näitajaid. Uued kriteeriumid on kättesaadavad siit: http://www.ilmateenistus.ee/ilmatarkus/kasulik-teada/hoiatuste-kriteeriumid

Keskkonnaagentuuri poolt koostatud ohtlike ilmatikunähtuste hoiatusi saab jälgida ilmateenistuse veebilehelt ja tellida teavitused e-mailile.

 

 

5 / 4 hindajat