m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

28.aprilli õhtul tihe lörtsisadu

Ilm teeb täna (28.04) õhtul tõsise aprillinalja kui katab maa vesise valge kihiga seda eelkõige Harju- ja Raplamaa idatiivas ning Järva-, Viru- ja Jõgevamaal. 

Gotlandi lähistelt on Läti kohale tulekul madalrõhkkond, mille vihmasadu laieneb päeva peale üle maa. Eesti lääneservas (Tallinn-Pärnu joonest lääne pool) jääbki sadu põhiliselt vesiseks ja õhtul paksem pilvemass juba lahkub. Idapoolsetes maakondades aga muutub just õhtul sadu tihedaks ja tuleb alla nii vihma kui lörtsina. Kuid piirkonniti sajab mõne tunni vältel ainult lörtsi – sadu tiheneb kella 18-19 paiku ja kestab kella 21-22-ni, Virumaal aga südaööni. Sajust muutub ajutiselt maa valgeks.

Liiklejad – arvestage halvaks muutuvate sõidutingimustega! Teedele kuhjab tihe lörtsisadu vesised vaalud, mis  suverehvidega sõidukid „ujuma“ paneb – suurematest trassidest on see oht eelkõige Peterburi maanteel, Piibe maanteel ja Tallinn-Tartu maanteel kuni Puurmanini. Lõuna-Eestis peaks sadu lörtsiseguse vihmaga piirduma.

Homme (29.04) päeval on ilm küll jahe, kuid üle 5°C tõusev temperatuurifoon annab maale taas õrna roheka varakevadise ilme.

5 / 1 hindajat