m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Talvine teisipäev

Ülestõusmispühi kutsutakse rahvakeeli ka kevadpühadeks. Ilm aga rahva keele ja meele järgi ei käi ega paku meile sedakorda sillerdavat päikest vaid hoopis tuulist kõledust ja vihmahooge. Kuid sellega ilmatujud veel ei piirdu, sest Skandinaaviast on teel madalrõhkkond, mis homseks jõuab Soome ja teisipäevaks Viiburi lähistele ning Eesti jääb selle kindlasse haardesse.

Eelolevaks (13.04) ööks veidi selgemaks tõmbuv taevakaar muutub homme päeval taas mornimaks ning lisab vihmahooge, saatjaks ikka lõõtsuv edelatuul. Õhutemperatuur püsib ööpäeva vältel plusspoolel. Õhtu toob aga külmema pöörde – õhutemperatuur langeb 0°C lähedale, sajuhoogudesse ilmub enam lörtsi.

Teisipäevane (14.04) ilm on talvise iseloomuga. Sajuhood tulevad alla lörtsi ja lumena, saartel ja rannikul on päeval sadu lörtsi-vihmasegune. Madalrõhkkonna lääneserva mööda kandub külma lisaks ning öine temperatuur on sisemaal napilt miinuspoolel, päeval vaid paar-kolm kraadi üle 0°C ja lõõtsuv loodetuul muudab enesetunde veelgi kõledamaks. Kuna pilved katavad laialdaselt taeva, siis päike ei pääse maha sadavat lund-lörtsi kohe sulatama ja valge kiht võib laiguti maha jääda ning teedel liiklejal tuleb libedusega arvestada.

Aprill on kurikuulus oma tujukuse poolest ja sarnast näidet pole vaja kaugelt ajaloo annaalidest otsida. 15.aprill 2016 pakkus allpool näha olevat pilti Hiiumaal.

Kõledast ilmast hoolimata soovime kõigile pühadeks südamesoojust!

Ilmaprognooside osakond

5 / 3 hindajat