m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Äikeseline nädal

Jahedus on asendunud südasuvise soojaga. Õhuvool on lõunasse pöördunud ja kannab Vahemere piirkonnast sooja Läänemere ümbrusse. Täna tõusevad termomeetrinäidud Eesti lõuna- ja idaosas 25..29°C-ni. Põhja poole liikudes on õhumass järjest ebastabiilsemaks muutunud ja soodustab võimsate rünksajupilvede arengut. Kaasnev äike võib äge olla ja tugevaid tuuleiile teha, tuua kaasa intensiivseid vihmahooge, rahe on ka võimalik.

Juuresoleval radaripiltide animatsioonis on näha lõuna poolt järjest lisanduvaid pilvi, äikest registreeriti esialgu Läti põhjaosas.

Täna (8.06.20) on Eestis rohke vihmaga sajuhooge ja äikest oodata, seejuures Pärnu-Rakvere liinil ja sellest ida pool on pärastlõunasel ja õhtusel ajal suurem oht ägedaks äikeseks ühes tugevate tuuleiilidega.

Pilvede liikumist ja jõulist arengut saab vaadata veebilehelt http://www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaatlused/radaripildid/komposiitpilt/

Hilisõhtul atmosfäär mõnevõrra rahuneb ja pärast südaööd on äikese võimalus juba väike. Kuid üldine rõhkkondade asetus  jääb tõenäoliselt veel mitmeks päevaks üsna sarnaseks. Euroopa läänetiivas on valitsevaks jahedama õhuga madalrõhkkonnad, Ida-Euroopa kohal aga domineerivaks kõrgema ja kuuma õhuga ala. Kahe rõhuala vahel jääb Läänemere ümbrus lõunakaarde avatuks ning äikese ja vihmahoogudega tuleb arvestada vähemalt neljapäevani.

Täpsem info ohtlike ilmastikunähtuste kohta veebilehelt   http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/hoiatused/

5 / 3 hindajat