m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Täna on rahvusvaheline katastroofiohu vähendamise päev

See on päev, mil tunnustatakse tegevusi, mis aitavad vähendada inimelusid, tervist ja meie elukeskkonda ähvardavate ohtude mõju.

Muutuvas kliimas sagenevad äärmuslikud ilmastikunähtused on ohtude edetabeli tipus – kuumalained, tormid ja üleujutused moodustavad üleilmsetest katastroofidest ligi poole. Ka Eesti kliima muutub, alates 1961. aastast on Eesti keskmine temperatuur tõusnud 1,2 kraadi, mis on enam kui üleilmne keskmine. Jätkuva soojenemise taustal näitavad tulevikuprognoosid siingi äärmuslike ilmastikunähtuste (kuumalained, lokaalsed tugevad sajud) sagenemist. Inimeste teadlikkuse tõstmine ning kohanemise ja leevendamise meetmete rakendamine on olulised sammud katastroofiohu vähendamisel. Keskkonnaagentuuril on siin vastutusrikas roll varajase hoiatuse süsteemi tagajana. Õigeaegne hoiatamine äärmuslike sündmuste eest tagab nii elanikele kui ametkondadele vajaliku teabe, et valmistuda ohuga silmitsi seismiseks.

Meie inimeste jaoks on täna kasutusel esimene riiklik ilmaäpp ILM+, mis toob igaüheni õigeaegsed hoiatused eesootavate ohtlike ilmanähtuste kohta.
Ilmaäpi abil soovime me ka populariseerida ilmavaatlusi ning tõsta äpi kasutajate teadlikkust ja valmidust ohtlike ilmastikunähtuste osas.

ILM+ on lahendus, mille abil Keskkonnaagentuur jõuab olulise ilmainfoga iga ILM+ kasutajani 365 päeva aastas ning 24/7.
Keskkonnaagentuuri ilmaäpiga ILM+ võid end alati kindlalt tunda.

ILM+ on kättesaadav kolmes keeles (EST, RU, ENG) enim levinud platvormidelt: Android ja iOS.

 

 

5 / 6 hindajat