m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Tähelepanu – sõiduolud muutuvad halvaks!

Lähenev nädalavahetus toob saju, soojema õhumassi ja libeduse.

Neljapäeval on ilm veel talviselt karge.

Ööl vastu reedet (10.12) tuul tõuseb ja hommikuks jõuavad saartele lumepilved, teeb tuisku. Päeva peale liiguvad pilved edasi mandrile, aga tõenäoliselt sadu laialdaselt tihe ei ole. Tugev tuul tõstab aga kerget lund üles, keerutab teedele tuisuvaale ja nähtavus halveneb. Suurem on oht, et keskpäevast alates lisandub ka jäävihma, mis jäitena kõigile pindadele külmub. Teed-tänavad muutuvad väga libedaks, sest temperatuur on mandril nii õhus kui maapinnal veel -10°C ümber, saartel on kuni -5°C. Pärastlõunal jätkub temperatuuri aeglane tõus, kuid püsib endiselt miinuspoolel, vaid saartel tõuseb õhtul 0°C ümbrusse.

Ööl vastu laupäeva (11.12) lisandub nii lund, lörtsi kui jäävihma ja jäitest tingitud libeduseoht on  suur. Õhutemperatuur on -1..-6, Eesti lääne- ja lõunaosas tõuseb 0..+3°C-ni ja sadu tuleb alla enamasti vihmana.

Laupäeva päeval muutub sadu vesisemaks, õhutemperatuur tõuseb 0..+4°C-ni, Virumaal on ennelõunal veel miinuspoolel. Kõrvalteed on ikka väga libedad.

Pühapäeval (12.12) kõigub õhutemperatuur paari kraadi ulatuses 0°C ümber,  õhtul langeb kõikjal miinuspoolele, märjad teepinnad külmuvad ja muutuvad jäiseks.

On turvalisem, kui nädalavahetuseks plaanitud reisi saab edasi lükata või ära jätta, Igal juhul peab sellistes oludes sõiduks märksa enam aega varuma.

 

Taimi Paljak

Ilmaprognooside osakond

 

 

 

4.8 / 10 hindajat