m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Aprill 2017

Keskmine õhutemperatuur kogu kuu lõikes kujuneb normilähedaseks või veidi kõrgemaks  (norm 3,7…5,9°C). Sademeid on normi piires, kohati vähem (norm 25..37 mm).

Aprilli alguses on ilm väga muutlik. Aktiivsed madalrõhkkonnad liiguvad Atlandilt üle Norra mere Skandinaaviasse ning toovad Läänemere äärde võrdlemisi sooja õhku. 8.04. paiku koondub madalrõhkkond Loode-Venemaa kohale ja selle serva mööda kandub loodevoolus külmem õhumass Eestisse ning vihmahoogude sekka tuleb ka lörtsi ja lund.

Teise kümnepäevaku algul veel jahedus püsib ja seejärel ilm lühiajaliselt soojeneb. Kuid tendents ei tarvitse püsiv olla ning põhjakaarest võib uuesti külmalaineid tulla. Teine kümnepäevak toob tõenäoliselt aeg-ajalt tihedamaid sademeid.

Kuu viimasel kolmandikul tugevneb Venemaa kohal kõrgrõhuala ja selle serva mööda jõuab lõunakaarest soe õhumass. Kui kõrgrõhkkond kõrgetesse õhukihtidesse areneb ja väheliikuvaks jääb, siis on soojalaine püsivama iseloomuga. Tõenäoliselt aga üürikesi tagasilööke esineb, mil paariks päevaks ilm uuesti jahedamaks muutub.