m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Detsember 2019

Läänevoolus liiguvad madalrõhkkonnad ja nende lohud üle Skandinaavia ja Baltimaade itta, tuues soojust ja niiskust. Kuu esimene veerandik on tavapärasest soojem ja sageli sajab, enamasti vihma. 10.-da paiku ilm veidi jaheneb ning vihm asendub järk-järgult lume ja lörtsiga. Kuu keskpaiku ongi ilm muutlik –  aeg-ajalt sajab, kuid on ka kuivemaid päevi ning sooja- ja külmalained vahelduvad. Kuu viimases veerandis saavutab ülekaalu Skandinaaviast või Loode-Venemaalt Baltimaade kohale  ulatuv kõrgrõhuala serv. Aeg-ajalt sajab peamiselt lund ja lörtsi, õhutemperatuur langeb ja ilm võtab talvisema näo.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normi piires või kõrgem (norm -3,8..+1,1°C ). Sademeid on normi piires (norm 38..70 mm).

Prognoosi algandmete muutumisel, korrigeeritakse ka jooksva kuu prognoosi.

NB! Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

3.8 / 178 hindajat