m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 29.10.16 – 4.11.2016

Laupäeval (29.10.) liigub uus Soome kohal tekkinud osatsüklon Peterburi lähistele ja selle lääneserv katab Eesti ning kujunevas loodevoolus jõuab meile uuesti jahedamat õhku. Laussajuala öö hakul eemaldub ja pärast seda on sajuhooge kohati ning vihma sekka võib ka lörtsi tulla. Puhub loodetuul, rannikul puhanguti 15-18 m/s. Õhutemperatuur on öösel +1..+3, saartel kuni +6, päeval 4..8°C.

Pühapäeval (30.10.) jääb idapoolne madalrõhuvöönd väheliikuvaks ja selle serva mööda kannab loodevool niiskust lisaks. Kord siin, kord seal sajab vihma, sekka ka lörtsi. Puhub loode- ja põhjatuul, rannikul on veel puhanguid 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0..+3, saarte rannikul kuni +6, päeval 3..7°C.

Esmaspäeval (31.10.) kujuneb itta lahkuva madalrõhkkonna järel Skandinaavia kohal kõrgrõhuhari ja see liigub Eesti poole. Kohati sajab vihma ja lörtsi. Puhub mõõdukas põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, põhjatuulele avatud rannikul kuni +5, päeval +1..+5°C.

Teisipäeva öösel (1.11.) liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Samal ajal tekib Skandinaavia kohal uus osatsüklon, laieneb üle Läänemere ning juba hommikuks jõuab Eestisse lörtsi- ja vihmasadu. Tuul pöördub lõunasse ja kagusse ning on esialgu veel nõrk. Päeval muutub madalrõhkkond kiiresti aktiivsemaks ja liigub Läänemere põhjaosa kohale. Tihe sadu laieneb üle Eesti, idapoolsetes maakondades tuleb vihma sekka ka lörtsi. Lõuna- ja kagutuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, saarte rannikul kuni +5, päeval +1..+4, saartel ja läänerannikul kuni +7°C.

Kolmapäevaks (2.11.) liigub madalrõhkkond Eesti kohale. Sajab tihedat vihma, sekka ka lörtsi. Mandril tuul rahuneb ja puhub lõunakaarest, saartel ja põhjarannikul pöördub põhjakaarde ja paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel ja päeval 0..+5°C, saartel võib paar-kolm kraadi kõrgemale tõusta.

Neljapäeval (3.11.) madalrõhkkond kaugeneb ja selle serva mööda algab külma sissetung. Öösel sajab veel lörtsi ja vihma, päeval aga enamasti lörtsi, sekka lund. Põhjakaare tuul võib tugev olla. Õhutemperatuur on 0..+5°C, päeval võib mõnel kohas miinuspoolele langeda.

Reedel (4.11.) madalrõhkkond eemaldub. Lume- ja lörtsihooge on kohati. Tuul nõrgeneb ja pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel -4..+1, päeval 0°C, saarte rannikul kuni +3°C.Koostatud: reede, 28. oktoober 2016 kell 14:58