m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 22.02.19 – 28.02.2020

Laupäeval (22.02) liigub ridamisi aktiivseid madalrõhkkondi Norra ranniku poole ning survestavad jõuliselt Läänemere ümbrust. Lõuna- ja edelatuul tugevneb uuesti, öösel ulatuvad sisemaal tuuleiilid 14, rannikul 20 m/s, hommikul tuule tõus jätkub, päeval on Eesti idapoolses osas puhanguid 20, Lääne-Eestis sisemaal kuni 23, rannikul kuni 27, Saaremaal ja Liivi lahe ümbruses kuni 30 m/s, õhtul tuul veidi nõrgeneb. Sajupilvi on öö hakul veel idapoolsetes maakondades, päevaks pilved tihenevad, ennelõunal sajab Lääne-Eestis vihma, pärastlõunal laieneb tihe lörtsi- ja vihmasadu üle Eesti. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, päeval +2..+6°C.

Pühapäevaks (23.02) koondub madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipu lähistele, aga selle lõunaservas ulatub edela- ja läänetuul öö hakul veel sisemaal puhanguti 20, rannikul 23 m/s, päeval on küll puhangud pisut nõrgemad, kuid ilm on ikka tuuline. Tihedam lörtsi- ja vihmasadu pärast keskööd eemaldub, päeval sajab siin-seal veidi lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, päeval +2..+6°C.

Esmaspäeva (24.02) öösel madalrõhulohk eemaldub, sajupilved taanduvad lõunapiiri taha ja taevas muutub selgemaks. Tuul pöördub loodesse ja on üürikeseks nõrgem, hommikuks aga tugevneb. Päeval libiseb üle kõrgrõhuhari, taevas on selgem ja ilm sajuta. Tuul nõrgeneb ning puhub loodest ja läänest, saartel pöördub õhtul edelasse. Õhutemperatuur on öösel 0..-2, rannikul kuni +2, päeval +1..+4°C.

Teisipäeva (25.02) öö on kõrgrõhuharja mõjul veel võrdlemisi selge taevaga ja sajuta. Kuid tugevnev edela- ja lõunatuul on märgiks taas suurenevast madalrõhkkonna survest, mille tingib Taani väinadele lähenev aktiivne madalrõhkkond. Õhutemperatuur on 0..-5, rannikul kuni +2°C.
Hommikuks pilved tihenevad ning saartele jõuab lörtsisadu, mis laieneb päeval üle Eesti, idapoolsetes maakondades sajab ka lund. Õhtul muutub sadu Lääne-Eestis vesiseks. Puhub tugev lõuna- ja kagutuul. Õhutemperatuur on 0..+2, saartel kuni +4°C.

Kolmapäeval (26.02) liigub madalrõhkkond piki Rootsi rannikut edasi Soome poole ja selle servas sajab meil aeg-ajalt lörtsi ja vihma. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, päeval +2..+6°C.

Neljapäeval (27.02) liigub üle Eesti sajupilvedest ümbritsetud madalrõhulohk, sajab lörtsi ja vihma, päeval sisemaal ka lund. Tuul on tugev, puhub öösel edelast, päeval pöördub loodesse. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, päeval -2..+2°C.

Reede (28.02) öösel liigub üle selgema ja kargema ilmaga kõrgrõhuhari, mis ka läänekaare tuule rahulikumaks sunnib. Päeval laieneb Läänemerele madalrõhkkonna serv ning lõuna- ja kagutuul paisub uuesti tugevaks. Õhutemperatuur on -1..+2°C.Koostatud: reede, 21. veebruar 2020 kell 14:44
4.1 / 666 hindajat