m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 29.01 - 4.02.2022

Laupäeva (29.01) ööks madalrõhkkond eemaldub ja tugevneva kõrgrõhuharja mõjul on ilm suurema sajuta. Loodetuul nõrgeneb ja õhutemperatuur langeb -10°C lähedale, selgineva taeva all veel mõni pügal madalamale. Päeval tekib Skandinaavia kohal uus ägenev madalrõhkkond ja laieneb servaga jõuliselt üle Läänemere ning tõstab lõuna- ja kagutuule väga tugevaks. Lumesadu jõuab keskpäeva paiku saartele ja laieneb kiiresti üle maa, tuiskab. Õhutemperatuur tõuseb, aga jääb idapoolsetes maakondades ikka miinuspoolele, Lääne-Eestis tõuseb üle 0°C. Õhtul jätkub kagutuule tugevnemine, lumesadu muutub tugevaks, lääne pool tuleb lörtsi. Tähelepanu liiklejad! Sõidutingimused muutuvad tugeva saju ja tuisu, halva nähtavuse ja libeduse tõttu väga halvaks. Võimaluse korral on soovitatav pikematest sõitudest loobuda, sest ööl vastu pühapäeva jätkub tihe sadu ning sajuhulkade arvutuste kohaselt lisandub pühapäeva hommikuks kokku 10-20 cm lund ja lörtsi.

Pühapäeva (30.01) öösel liigub aktiivne madalrõhkkond üle Läänemere. Puhub väga tugev kagutuul. Jätkub tugev sadu - ida poole lisandub rohkelt lund ja lörtsi, teeb tuisku, õhutemperatuur püsib miinuspoolel. Lääne- ja Lõuna-Eestis sajab lörtsi ja vihma ning õhutemperatuur on üle 0°C. Libeduseoht on suur. Päeval suundub madalrõhkkond üle Pärnumaa ja piki Eesti lõunapiiri Läti poole. Tuul pöördub järk-järgult idakaarest põhjakaarde ja paisub jõuliseks Läänemerel ja ka Eesti lääneservas, puhangud tõusevad 25, saartel vastu Läänemerd tõenäoliselt jälle 30 m/s. Ennelõunal sajab hooti nii lund, lörtsi kui vihma, pärastlõunal läheb sadu üle lumeks. Tuisku teeb põhiliselt saartel ning pärastlõunal ka läänerannikul ja Soome lahe ääres. Õhutemperatuur on 0°C ümber, pärastlõunal langeb miinuspoolele.

Uue nädala alguses (31.01-1.02) madalrõhkkond tasapisi nõrgeneb, aga jääb Venemaa Euroopa-osa kohale tiirlema ning selle lääneservas sajab meil veel hooti lund ja tuiskab. Loode- ja põhjatuul on algul veel tugev, teisipäeval nõrgeneb. Õhutemperatuur on suuremal osal Eestist -2..-7°C piires.

Kolmapäeva (2.02) öösel liigub üle Eesti nõrk kõrgrõhuhari, aga ei suuda päris sajuta ilma tagada ja kohati sajab lund. Tuul on nõrk. Päeval laieneb Läänemerele madalrõhkkonna serv ja saartel tõuseb kagutuul tugevamaks. Suurem sadu veel ei jõua, siin-seal pudeneb kerget lund. Ilm on mõõdukalt külm, õhutemperatuur on vahemikus -5..-10°C, öösel selgema taeva all langeb paar-kolm kraadi madalamale.

Neljapäeval (3.02) liigub madalrõhkkond üle Läänemere ja tõenäoliselt kulgeb selle trajektoor Eestist lõuna poolt mööda. Sel juhul jääme keerise külmemasse põhjapoolsesse serva. Vahetevahel sajab lund. Puhub mõõdukas põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel -5..-12°C.

Reedeks (4.02) kujuneb Eesti kohale nõrk kõrgrõhuvöönd. Mõnes kohas sajab kerget lund. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur on -10°C ümbruses - öösel langeb paar-kolm kraadi madalamalegi, päeval tõuseb veidi kõrgemale.Koostatud: reede, 28. jaanuar 2022 kell 19:48
4.1 / 1766 hindajat