m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 25.01.19 – 31.01.2020

Laupäeval (25.01) liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta, üksnes öösel võib üksikuis paigus veidi vihma või lörtsi pudeneda. Tuul puhub öö hakul edelast, hommikuks pöördub läände ja loodesse ning on tugev, ulatub puhanguti 14, rannikul 17, Soome lahe ääres tõusevad tuuleiilid 20 m/s ja pisut tugevamakski, pärastlõunal tuul tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, Põhja- ja Kesk-Eestis võib veidi alla 0°C langeda, päeval +1..+5°C, õhtul langeb alla 0°C.

Pühapäeva (26.01) öösel kõrgrõhuhari eemaldub, sest Norra merele jõuab juba uus aktiivne madalrõhkkond ja laieneb üle Läänemere. Pärast keskööd jõuab sadu Loode-Eestisse ja laieneb edasi ida-kagu suunas - rannikul sajab vihma, sisemaal algul ka lund ja lörtsi, kuid hommikuks muutub sadu kõikjal vesiseks. Õhutemperatuur on öö hakul sisemaal 0..-4, rannikul kuni +1, pärast keskööd tõuseb, hommikul on vaid idaservas veel 0°C lähedane. Päevaks tekib uus osatsüklon, mis liigub üle Soome itta ning selle lõunaservas sajab meil vahetevahel vihma. Õhutemperatuur on +3..+6°C. Edela- ja läänetuul on tugev pärastlõunani, siis nõrgeneb.

Esmaspäeval (27.01) üks madalrõhkkond kaugeneb, päevaks laieneb uus üle Läänemere. Sajuhoogudesse tekib vaid lühiajalisi pause, öösel sajab vihma ja lörtsi, hommikul ja päeval Tallinn-Tartu joonest ida pool võib ka lund sadada. Tuul pöördub tõenäoliselt enam idakaarde ja tänastel andmetel oluliselt ei tugevneb. Õhutemperatuur varieerub mõne kraadi ulatuses 0°C ümber.

Teisipäev (28.01) tuleb madalrõhkkonna servas mõõduka lõunakaare tuulega. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma, öösel Kirde-Eestis ka lund. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, päeval 0..+4°C.

Kolmapäeval (29.01) liigub üks osa madalrõhkkonnast Läänemere kohale ja Eesti jääb selle mõjusfääri. Sajud tulevad alla enamasti vihma ja lörtsina. Tuul puhub lõunakaarest, päeval võib itta pöörduda. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0..+4°C.

Neljapäeval (30.01) möödub väike madalrõhkkond tänaste arvutuste kohaselt Eestist lõuna poolt ja meie ilm on jahedam. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0..+3°C, Kirde-Eestis tõenäoliselt kraad-kaks alla 0°C.

Reede (31.01) kujuneb kargemaks ja rahulikumaks juhul kui kõrgrõhuhari Eestit terve ööpäeva katab ning siis on ka saju võimalus väiksem. Kui aga järjekordne läänest lähenev madalrõhkkond aktiivsemaks kujuneb, siis on päevaks taas lõuna- ja edelatuule tugevnemist ning saabuva sooja õhumassi eel sadu oodata, mis lumest-lörtsist taas vihmaks pöörab ning õhutemperatuuri plusspoolele tõstab.Koostatud: reede, 24. jaanuar 2020 kell 13:37
4 / 618 hindajat