m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 19.01.17 – 25.01.2017
Neljapäeval (19.01.) liigub üle Norra mere ja Skandinaavia põhjaosa Barentsi mere suunas uus aktiivne madalrõhkkond ja selle lõunaserv laieneb Läänemeremaade kohale. Õhk on niiske ja soe. Kohati sajab lörtsi ja vihma, on jäiteoht. Puhub edela- ja läänetuul 5-12, puhanguti 15, pärastlõunal põhjarannikul kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval +1..+4°C.
Reedel (20.01.) on Eesti kohal kaugeneva madalrõhuala tagalaosa. Pilvi hõredalt ja ilm peamiselt sajuta. Tugev loode- ja läänetuul nõrgeneb ja õhutemperatuur langeb hommikuks 0..-5°C-ni. Päeval pilvisus tiheneb, sest loodevoolus on tulekul uus madalrõhulohk. Õhtu eel liiguvad uued lume- ja lörtsipilved üle Eesti loodest kagusse. Mõõdukas tuul puhub läänekaarest ning õhutemperatuur tõuseb -2..+2°C-ni.
Laupäeval (21.01.) lahkub madalrõhulohk Venemaale ja Läänemere kohale kerkib kõrgrõhuhari. Pilved hõrenevad ja saju tõenäosus kahaneb. Puhub mõõdukas loode- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel -5..+1°C, päeval -2..+2°C.
Pühapäeval (22.01.) on Norra merel järgmine tsüklon süvenenud ning liikumas üle Põhja-Skandinaavia . Öö on veel vahelduva pilvisusega, peamiselt sajuta ja mõõduka läänekaare tuulega. Õhutemperatuur langeb -0..-8°C-ni, kuid juba hommikuks tõuseb . Päeval läheb pilvisemaks, kohati sajab. Edelatuul tugevneb 8-13, rannikul puhanguti 18 m/s. Õhutemperatuur tõuseb +1..+3°C-ni.
Esmaspäeval (23.01.)öösel liigub aktiivse madalrõhkkonna lõunaservas üle Eesti läänest itta sajuala. Sajab lörtsi, rannikul ka vihma, päeval saju võimalus väheneb. Öösel puhub tugev edelatuul, päeval pöördub tuul loodesse ja on puhanguline. Õhutemperatuur püsib 0..+3°C piires.
Teisipäeval (24.01) kaugeneb madalrõhkkond Venemaale ning Lõuna-Skandinaaviast läheneb kõrgrõhuhari. Öösel on sajune, hooti sajab lörtsi ja lund, saarte rannikul ka vihma , päeval olulise sajuta. Loodetuul nõrgeneb päeval järk-järgult. Õhutemperatuur on 0..+3°C, pärastlõunal võib hakata kiiresti langema.
Kolmapäeval (25.01)võib järgmine madalrõhuala Norra merelt liikuda loodevoolus üle Soome lahe ja tuua rohkem sadusid, ida pool lund, lääne pool lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur on öösel miinuspoolel, kuid päeval võib tõusta taas plusspoolele.Koostatud: kolmapäev, 18. jaanuar 2017 kell 13:37