m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 24.10.17 – 30.10.2017

Teisipäeval (24.10.) koondub kõrgrõhkkond Peipsi taha ja selle lääneserv katab Eestit. Öö on rahulik ja laialdaselt on ka selget taevast ning õhutemperatuur langeb sisemaal -2..-6°C-ni, pilvisemates paikades jääb 0°C ümbrusse ja meretuulega rannikul on kuni +4°C. Päeva peale suureneb Läänemere poolt madalrõhkkonna surve ja tõstab kagutuule tugevamaks, saartel on pärastlõunal puhanguid kuni 14 m/s. Sadu ei jõua ja veel on laiguti ka päikest näha. Õhutemperatuur on 1..5°C.

Kolmapäeval (25.10.) liigub uus osatsüklon Rootsi rannikule ja jätkub kagutuule tugevnemine ning päeval on sisemaal puhanguid 15 m/s, saartel kuni 20 m/s. Mandril saame suurema sajuta läbi, vaid üksikutes kohtades võib veidi lörtsi või uduvihma langeda ning seda suurema tõenäosusega Lääne-Eestis. Tihedam lörtsi- ja vihmasadu jõuab õhtul saartele. Õhutemperatuur on öösel sisemaal -1..-6, saartel ja läänerannikul 0..+4, päeval 1..4, saartel kuni 6°C.

Neljapäevast (26.10.) alates puudub prognoosarvutustes üksmeel. Kui madalrõhkkond liigub Rootsi rannikult Soome, siis sel juhul jõuab meile sadu vaid algul lume ja lörtsina, siis läheb aga saartest alates vihmaks. Tuul on väga tugev, puhub kagust ja lõunast, seejärel pöördub edelasse. Õhutemperatuur on -3..+2, saartel kuni +6°C. Päev tuleb vihmahoogude ja tugeva edelatuulega ning õhutemperatuur tõuseb üle +5, saartel kuni 10°C-ni.
Kui aga madalrõhkkond Rootsi rannikult Liivi lahele ja sealt edasi Läti poole suundub, siis tulevad sajud lume ja lörtsina, lõõtsub tugev idakaare tuul ning päevane õhutemperatuur jääb vaid 0 ümbrusse.

Reedeks (27.10.) tihedam laussadu eemaldub, kuid madalrõhkkonna serva mööda kandub üle Eesti sajuhooge. Valmis tuleb olla nii lörtsiks kui vihmaks. Õhutemperatuuri arvutused annavad ööks võrdsed võimalused nappidele pluss- ja miinuskraadidele, päevane tõus ulatub soojema variandi korral 5..10°C-ni. Jahedama olukorra korral piirdub vaid 0°C-ga.

Laupäeva (28.10.) öösel on madalrõhkkonna mõju nõrgem ja saju võimalus väiksem ning ilm rahulikum. On soodsad tingimused õhutemperatuuri languseks 0°C ümbrusse ja alla selle. Päeval jõuab Skandinaavia põhjatippu uus madalrõhkkond, laieneb Läänemere suunas ja toob meile lörtsi ja vihma ning tõstab tuule tugevaks. Õhutemperatuur tõuseb Lääne-Eestis üle +5°C, ida pool võib veidi madalamaks jääda.

Pühapäeval (29.10.) jääb Läänemere ümbrus madalrõhkkonna mõjusfääri ning lörtsi- ja vihmahoogude tõenäosus on suur. Tuul sisemaal nõrgeneb, saartel on tuul tugev. Öö on 0°C lähedane, päev mõne plusskraadiga.

Esmaspäeva (30.10.) öösel on eemalduva madalrõhkkonna järel veel sajuhooge sagedasti, päeval hõredamalt. Ilm on jahe - öö 0°C ümber, päev väikeste plusskraadidega.Koostatud: esmaspäev, 23. oktoober 2017 kell 15:53