m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 28.05.19 – 3.06.2019

Teisipäeva (28.05) öö hakul sajab veel eemalduva madalrõhulohu mõjul vihma, pärast keskööd saju võimalus väheneb. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul. Päev on kõrgema rõhuga vööndi mõjul vaid üksikute vihmahoogudega. Pärastlõunal aga läheneb lõuna poolt uus madalrõhkkond ning Liivi lahe ümbruses ja Lõuna-Eestis läheb uuesti vihmale. Sadu laieneb õhtuks üle Eesti. Tuul nõrgeneb ja on muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 7..12°C, päeval 13..17, Eesti idapoolses osas tõuseb 20°C ümbrusse.

Kolmapäeva (29.05) öösel liigub väike madalrõhkkond ühes tihedate vihmasadudega üle Eesti. Tuuleväli on ajas kiiresti muutuv, aga nõrk. Päeval on kaugeneva madalrõhkkonna järel sajuhooge põhiliselt Eesti idaosas. Tuul pöördub edelasse ja läände ning paisub tugevaks, puhanguid on 15, põhjarannikul 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel 8..13, Eesti idapoolses osas kuni 16, päeval 12..17°C, Ida-Eestis võib tõusta kraad-kaks kõrgemale.

Neljapäeval (30.05) on tõusva õhurõhu foonil laialdaselt selget taevast ja ilm sajuta. Edela- ja läänetuul on öösel tugev, päev on rahulikum kuni õhtuni, siis tõuseb saartel uuesti tuul tugevaks. Õhutemperatuur on öösel 4..7, maapinna lähedal pole välistatud langus 0°C ümbrusse, rannikul on kuni 10, päeval 14..18°C.

Reedel (31.05) liigub uus madalrõhkkond Skandinaaviast Botnia lahe põhjatippu ja selle serva mööda kandub keskööks vihmapilvede vöönd looderannikule ja liigub hommikuks orienteeruvalt Pärnu-Narva jooneni. Edelatuul on väga tugev. Õhutemperatuur on 6..11°C. Päeval suunduvad vihmahood edasi ida poole ning Lääne-Eestis pilved hõrenevad ja ilm on juba sajuta. Edela- ja läänetuul annab tasapisi järele. Õhutemperatuur on 13..17°C.

Laupäeval (1.06) kaugeneb madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipu kohale ja selle järel läänekaare tuul nõrgeneb. Taevas selgineb ning saabuvas jaheduses langeb öine temperatuur õhus 3..8°C-ni, maapinna lähedal pole välistatud langus 0°C-ni. Päeval võib küll pilverünki tekkida, kuid sadu neist tõenäoliselt ei tule. Edela- ja läänetuul uuesti tugevneb. Õhutemperatuur on 13..17°C.

Pühapäeval (2.06) jääb Soome madalrõhuala servaalale, Valgevene kohal aga tugevneb tasapisi kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail kandub tugevas edelavoolus meile niiskust, mis soodustab rünksajupilvede teket ja loob võimaluse kohatisteks vihmahoogudeks. Puhub võrdlemisi tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 14..19°C.

Esmaspäeval (3.06) on mõjusam lõunapoolse kõrgrõhkkonna serv. Öö on selgem ja sajuta, päev pilverünkadega, millest ka üksik hoog vihma võib tulla. Tuul nõrgeneb ja pöördub läänekaarest idakaarde. Õhutemperatuur on öösel 4..9, päeval 17..22°C.Koostatud: esmaspäev, 27. mai 2019 kell 12:13
4.2 / 314 hindajat