m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 25.05.19 – 31.05.2019

Laupäeval (25.05) liigub Skandinaaviast madalrõhkkond Soome edelaosa kohale ja selle servas on meie ilm muutlik. Öö hakul võib Ida-Eestis veel hoog vihma tulla, aga suuremal osal Mandri-Eestist on ilm sajuta. Tuul pöördub lõunakaarde on üsna nõrk, vaid saartel võib edelatuul tugevneda. Õhutemperatuur on 5..6°C-st Virumaal 11..12°C-ni Väinamere ja Liivi lahe ümbruses. Pärast keskööd algab aga saartel uuesti pilvisuse tihenemine ja hommikuks jõuab vihmasadu, mis laieneb päeval üle Eesti, on äikesevõimalus. Edelatuul tugevneb kõikjal, puhanguid on 15 m/s. Õhutemperatuur on 11..16, Kagu-Eestis kuni 18°C.

Pühapäeva (26.05) öö hakul sajab Karjala poole kaugeneva madalrõhkkonna järel veel kohati hoovihma. Pärast keskööd on üle libiseva lauge kõrgrõhuharja mõjul üürikeseks pilvi hõredamalt. Kuid juba hommikul läheneb Rootsi rannikule uus madalrõhkkond ja selle vihmapilved liiguvad üle mere Saaremaale ja Hiiumaale. Päeval laieneb sajuala üle Mandri-Eesti, ennelõunal on sadu enamasti nõrk, tihedamaks muutub sadu keskpäevast alates, Kagu-Eestis aga õhtul. Tuul puhub valdavalt edelast, on tugev öö hakul, siis hommikuks lühiajaliselt nõrgeneb, päeval aga tugevneb uuesti ning pärastlõunal on puhanguid 15, Liivi lahe ümbruses 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel 4..5°C-st mandri põhjatiivas kuni 9..10°C-ni saartel ja Lõuna-Eestis, päeval 10..15°C, Ida-Eestis tõuseb enne tihedama saju jõudmist 17..18°C-ni.

Esmaspäeval (27.05) liigub madalrõhkkond edasi üle Soome Karjala poole ja selle servas on öö hakul veel sagedasti sajuhooge. Pärast keskööd on veel üksikuid hoovihmasid, mis on võrdlemisi nõrgad. Puhub tugev edela- ja lääne-, saartel loodetuul, puhanguid on 15 m/s. Õhutemperatuur on 3..8°C. Suurem osa päevast on mandril kõrgema õhurõhu foonil muutliku pilvisusega ja vihmahooge on hõredalt. Kuid Saaremaale ja Liivi lahe ümbrusse jõuab juba pärastlõunal läheneva madalrõhulohu pilvemass ning hakkab vihma sadama. Õhtul laieneb sajuala üle Eesti. Tuul on tugev ennelõunal veel Soome lahe läheduses ning puhub edelast ja läänest, päeva peale pöördub lõunasse ja kagusse ning tugevneb eelkõige Eesti lääneservas. Õhutemperatuur on 11..16°C.

Teisipäeva (28.05) öö hakul sajab veel eemalduva madalrõhulohu mõjul vihma, pärast keskööd saju võimalus väheneb. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul. Päev on kõrgema rõhuga vööndi mõjul vaid üksikute vihmahoogudega. Õhtul aga läheneb lõuna poolt uus madalrõhkkond ning Lõuna-Eestis läheb uuesti vihmale. Tuul nõrgeneb ja on muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 7..12°C, päeval 15..20°C, Kagu-Eestis võib paar kraadi kõrgemale tõusta.

Kolmapäeva (29.05) öösel liigub väike madalrõhkkond ühes tihedate vihmasadudega üle Eesti. Päeval kaugeneva madalrõhkkonna järel saju võimalus väheneb. Tuuleväli vajab täpsustamist uue nädala algul, sest sõltub otseselt madalrõhkkonna liikumistrajektoorist ja see võib veel oluliselt muutuda. Õhutemperatuur on öösel 7..12, päeval 13..18°C.

Neljapäeval (30.05) on tõusva õhurõhu foonil sajuhooge harva. Puhub võrdlemisi tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 5..10, päeval 11..16°C.

Kui reedel (31.05) püsib kõrgrõhkkonna ülekaal, siis on sajupilvi vähe. Selgineva taeva all aga võib maapinna lähedal temperatuur 0°C lähedale langeda, päev peaks päikese kaasabil mõõdukalt soe tulema.Koostatud: reede, 24. mai 2019 kell 15:35
4.2 / 312 hindajat