m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 16.12.17 – 22.12.2017

Laupäeval (16.12.) madalrõhkkond nõrgeneb ja suundub Stockholmi lähistelt üle Ahvenamaa kirdesse. Lääne-Eestis sajab siin-seal vihma ja lörtsi, Kagu-Eestis võib õrna lund pudeneda. Tuul puhub lõunast ka kagust ning ulatub öösel puhanguti 12, rannikul 15, saartel öö hakul kuni 20 m/s, päeval tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, saartel ja läänerannikul kuni +3, päeval 0..-2, saartel ja läänerannikul kuni +3°C.

Pühapäeval (17.12) madalrõhkkond hääbub tasapisi. Sisemaal võib üksikutes kohtades õrna lund pudeneda, saartel ja läänerannikul veidi lörtsi või vihma piserdada. Tuul nõrgeneb ja puhub öösel lõunakaarest, päeval läänekaarest. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, rannikul veidi üle 0°C, päeval -1..+2°C.

Esmaspäev (18.12.) tuleb tõusva õhurõhu foonil põhiliselt sajuta. Öö tuleb nõrga läänekaare tuulega, päeval muutub edelatuul tuntavamaks. Õhutemperatuur on öösel -1..-7, rannikul veidi üle 0°C, päeval 0..-3, saartel ja läänerannikul kuni +3°C.

Teisipäeva (19.12.) öösel tekib Soome rannavete kohal väike osatsüklon ja liigub päeva jooksul itta. Kaasaliikuv pilveala suurt sadu ei too, kuid sisemaale lisab veidi lund ning saartele ja rannikule pisut lörtsi ja vihma. Tuul on mõõdukas ning puhub läänekaarest, põhjarannikul üürikeseks ka põhjakaarest. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal 0..-5°C-ni, saartel ja läänerannikul on kuni +2°C, päeval on -2..+3°C.

Kolmapäeval (20.12.) liigub aktiivne tsüklon Grööni merelt Barentsi mere poole ja selle lõunaserv laieneb Läänemere ümbrusse. Öösel sajab kohati lund, lörtsi ja vihma. Päeval jõuab laialdasem lörtsi- ja vihmasadu. Suureneb jäiteoht! Tuul paisub tugevaks ja puhub edelast, õhtul pöördub loodesse. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis -1..+3, ida pool 0..-3°C, päeval tõuseb 0..+5°C-ni.

Neljapäeval (21.12.) liigub üle lauge kõrgrõhuhari ja sajuhooge on harvem. Tuul öö hakul nõrgeneb ja puhub läänekaarest. Õhutemperatuur on sisemaal 0..-3, rannikul kuni +2°C. Päeval läheneb tugevas läänevoolus uus madalrõhulohk, kuid selle lörtsi- ja vihmasadu võib alles õhtul jõuda. Edelatuul paisub uuesti tugevaks. Õhutemperatuur tõuseb Lääne-Eestis +1..+4°C-ni, ida pool on 0..-1°C.

Reede (22.12.) öösel liigub madalrõhulohk ühes lörtsi- ja vihmasajuga üle Eesti. Tuul on tugev ning pöördub edelast loodesse. Õhutemperatuur on -2..+2°C. Päevaks tihedam sadu eemaldub ja on üksikuid lörtsihooge. Puhub võrdlemisi tugev loode-
ja läänetuul. Õhutemperatuur on -1..+3°C.Koostatud: reede, 15. detsember 2017 kell 18:30