m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 31.03.19 – 6.04.2020

Esmaspäeval toob loode poolt lähenev madalrõhulohk Lääne-Eestisse lund, tihedam on sadu Hiiu- ja Saaremaale, kus võib maha jääda ligi 5 cm paksune kiht. Tuul pöördub Põhja-Eestist alates põhjakaarde, aga tugevneb põhiliselt saartel. Õhutemperatuur on -1..+3°C.

Teisipäeval (31.03) liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Öö hakul lumepilved eemalduvad, taevas selgineb ja tuul rahuneb ning õhutemperatuur langeb -5..-10°C-ni, meremõjuga rannikul on kuni -2°C. Päeval laieneb üle Skandinaavia ja Läänemere madalrõhkkonna serv ning selle survel edelatuul tugevneb. Lisandub pilvi, aga märkimisväärset sadu need veel ei too. Õhutemperatuur on 0..+4°C.

Kolmapäeval (1.04) laieneb üle Skandinaavia põhjatipu liikuva madalrõhkkonna lõunaserv üle Läänemere. Öösel tugevneb edelatuul puhanguti 15, rannikul 18 m/s. Pärast keskööd hakkab põhja poolt alates lund ja lörtsi sadama, hommikuks muutub saartel sadu vesisemaks. Hommikupoolikul tihedam sadu eemaldub ja keskpäevast alates on vaid üksikuid lörtsi- ja vihmahooge. Tuul pöördub läände ja jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel 0..-3, saartel ja läänerannikul kuni +3, päeval +2..+7°C.

Neljapäeva (2.04) öösel libiseb üle lauge kõrgrõhuhari. Ilm on sajuta ja selgema taevaga. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on 0..-5, rannikul kuni +3°C. Päeval suureneb Skandinaaviasse laieneva madalrõhkkonna mõju. Mõnes kohas sajab veidi vihma, sekka võib ka lörtsi tulla. Algab edelatuule tugevnemine. Õhutemperatuur on +5..+9°C.

Reede (3.04) öösel jõuab Norra rannikule väga aktiivne madalrõhkkond ja liigub päevaks Lapimaale ning tõstab meil edela- ja lõunatuule tormiks, puhanguid sisemaal 20, rannikul 25 m/s. Pärast keskööd hakkab loode poolt alates lörtsi ja vihma sadama, esialgu on sadu nõrk, hommikuks muutub aga tihedaks ja jätkub päeval. Õhutemperatuur on öösel +1..+5, päeval +3..+8°C.

Laupäeval (4.04) madalrõhkkond kaugeneb ning selle järel annab tuul veidi järele, puhub edelast ja läänest. Vihma- ja lörtsihooge on kohati. Õhutemperatuur on öösel -1..+3, päeval +4..+7°C.

Pühapäeval (5.04) liigub juba järgmine aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia lõunaosa Soome ja selle vahetus läheduses tõuseb meil lõuna- ja edelatuul taas väga tugevaks. Pärast keskööd jõuab lörtsi- ja vihmasadu ning muutub hommikuks tihedaks. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, päeval +4..+9°C.

Esmaspäev (6.04) tuleb kaugeneva madalrõhkkonna järel lörtsihoogudega. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, rannikul kuni +2, päeval +3..+8°C.Koostatud: esmaspäev, 30. märts 2020 kell 9:54
4 / 710 hindajat