m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Kuumus tulekul

Läänemere ääres tugevnev kõrgrõhuala hoiab jaaniaja kuiva ja laialdaselt selge taevaga. Kõrvetav päike kütab õhku ja tõstab termomeetrinäidud jaanilaupäeval 25°C lähedusse. Jaaniõhtulgi jääb õhutemperatuur üle 20°C. Kuid pikemalt lõkke äärde jäädes peab pärast südaööd 15°C -st madalamate näitudega arvestama.

Kõrgrõhkkonna võidukäik jätkub ka järgnevatel päevadel ja südasuvine palavus tõstab tuure. Jaanipäeval kerkivad termomeetrinäidud juba paar-kolm pügalat üle 25°C.

Nädala teiseks pooleks soojeneb õhumass veelgi ja lõunakaarest on lisagi tulemas ning ühisel jõul tõusevad päevased maksimumid reedest alates 30°C ümbrusse. Aasta lühimate öödega jääb õhul jahtumiseks vähe aega ning veidi alla 20°C langenud temperatuurinivoolt algab varahommikul taas kiire tõus. Päevast kõrvetavat kuumust ja lisaks öist lämbust ei ole kerge taluda inimestel, kel on terviseprobleeme. Ülekuumenemise vältimiseks tuleb kindlasti silm peal hoida väikelastel. Unarusse ei saa jätta ka pere lemmikloomi.

Täpsemaid soovitusi ja käitumisjuhiseid kuumaga toimetulekuks võib leida Ilmateenistuse veebilehelt http://www.ilmateenistus.ee/ilmatarkus/kasulik-teada/kui-ilm-muutub-ohtlikuks/kuumalaine-ehk-palavus/.

Ilusat ja turvalist jaaninädalat!

5 / 3 hindajat