Samal ajal kui suurt osa põhjapoolkerast haaras tugev kuumus, möödus juulikuu Eestis tavapärasest jahedamalt ning sajusemalt. Kuu algul avanenud vihmakraanid jäid avatuks kuu lõpuni.
Maailma meteoroloogiaorganisatsiooni sõnul oli juulikuu tervikuna maailmas rekordiliselt kuum. Selleni viisid kuumalained suures osas Põhja-Ameerikas, Aasias ja Euroopas, mis koos metsatulekahjudega Kanadas ja Kreekas on avaldanud suurt mõju inimeste tervisele, keskkonnale ja majandusele.
Eestis kogesime keskmisest jahedamat juulikuud. Eesti ööpäeva keskmine õhutemperatuur juulis oli 16,6 kraadi, mis on 1,2 kraadi normist jahedam. Üksikutel päevadel tõusis maksimaalne õhutemperatuur üle +27 kraadi. Maksimaalseks õhutemperatuuriks registreeriti 16. juulil Valgas +28,9 kraadi. Minimaalne õhutemperatuur langes Narvas 10. juulil 3,4 kraadini.
Juuli algul jõudsid kohale kaua oodatud vihmad ja kuu möödus enamikus kohtades sagedaste sadudega. Siin-seal tuli vihma sekka rahet. Kuigi sadusid oli sageli, siis sademete summad olid piirkonniti väga erinevad. 12. juuli oli ainus päev kuus, mil ükski seirejaam ei registreerinud sadu. Kõige enam oli sademeid kuu jooksul Tallinnas, 187 mm, mis vastab 2,3-kordsele sajunormile. Tallinnas tuli 25.-26. juulil vihmavett 67 mm, sellest ligikaudu 25 mm sadas ühe tunniga. See sadu põhjustas Tallinnas mitmel pool ka üleujutusi. Eesti keskmine sajuhulk oli 87 mm, mis on 130% normist.
Äikesega päevi oli juulis 23. Kõige äikeselisem päev oli 3. juuli, mil registreeriti 2287 välgulööki.
Päike jõudis vihmasadude vahele paista enam-vähem normijagu tunde. Eesti keskmisena oli 284,9 päikesepaistelist tundi, mis on 98% normist.
25. juuli õhtu poolikul esines Põlvamaa Jaanimõisa küla lähistel tromb. Tromb lõhkus oma teekonnal puid ja mitmeid katuseid.
Sagedasti oli näha vesipükse, mõni kord suisa mitut korraga.
0,0 / 0 voters
Hinnangud puuduvad. Ole esimene hindaja!