m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

November 2019

Kuu esimene kolmandik on muutlik. Algul laieneb Lääne- või Kesk-Euroopast madalrõhkkonna serv Eestini ja lõunast tuleb soojemat õhku. 5.novembri paiku võib Läänemere kohal osatsüklon süveneda ning tuua tugeva saju vihma ja lörtsina. Tugevnev ida- ja kirdetuul toob jahedust.

Kuu teine kolmandik on rahulikum ja väheste sadudega. Ilma määravad tõenäoliselt kõrgrõhualad keskmega kas Skandinaavia või Venemaa kohal. Valitsevad idakaare tuuled. Õhutemperatuur on öösiti valdavalt miinuspoolel , päeval 0°C lähedane.

Kuu lõpus on ilm taas muutlikum. Sajused ilmad vahelduvad kuivematega. Õhutemperatuur kõigub 0°C ümber.

Kuu keskmine õhutemperatuur kokkuvõttes tuleb normi piires (norm -0,3..+4,0°C ) või sellest kõrgem. Sademeid on normi piires (norm 51..79 mm) või vähem.

Prognoosi algandmete muutumisel, korrigeeritakse ka jooksva kuu prognoosi.

NB! Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

3.8 / 168 hindajat