m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Juuli 2019

Juulikuu esimesel poolel on ülekaalus läänevool. Sageli sajab vihma ja õhutemperatuur püsib juulikuu keskmise lähedal või jääb sellest madalamale.

Kuu teisel poolel läänevool tasapisi nõrgeneb ja kuu lõpus suureneb kõrgrõhkkonna mõju. Ilm muutub kuivemaks ja ka soojemaks.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb juuli esimesel poolel tavapärasest veidi madalam, teisel poolel veidi kõrgem. Kuu norm on 16,9..18,0°C. Sademeid on normi piires (norm 47..87 mm), või enam, kusjuures sajusem on juulikuu esimene pool.

Prognoosi algandmete muutumisel, korrigeeritakse ka jooksva kuu prognoosi.

NB! Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad varieeruda mitukümmend kraadi. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

3.8 / 133 hindajat