m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Aprill 2019

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb keskmisest kõrgem (norm 3,7..5,9°C). Sademeid on normi piires või vähem (norm 25..37 mm).

Aprillikuu esimesel poolel määravad ilma valdavalt kõrgrõhualad. Sademeid on vähe ja päikesepaistet piisavalt. Vähesed öised miinuskraadid asenduvad päeval mõõduka soojusega (~10°). Alles kuu teisel poolel on oodata soojemaid öid ja päevase õhutemperatuuri tõusu ajuti üle +15°. Jürikuu viimane kolmandik on pilvisem ja ka veidi sajusem ning õhutemperatuuri amplituud ööpäeva jooksul väheneb, mis tähendab soojemaid öid ja eelnenud perioodiga võrreldes jahedamaid päevi.

Prognoosi algandmete muutumisel, korrigeeritakse ka jooksva kuu prognoosi.

NB! Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste ebausaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad varieeruda mitukümmend kraadi. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

3.8 / 99 hindajat