m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Juuli 2021 

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normist kõrgem (norm 17,2..18,4°C). Sademeid on normi piires või kohati enam (norm 49..82 mm).

Kuu esimene pool möödub suuremas osas kõrgrõhkkondade mõju alla. Ilm on südasuviselt soe, et mitte öelda kuum ja enamjaolt sajuta, vaid 6. ja 10. juuli paiku on oodata niiskema õhumassi läbimurret. Sajab hoovihma ja on äikest. Kuu teisel poolel muutub läänevool aktiivsemaks ja madalrõhkkondadel on meie ilmale rohkem sõnaõigust. See tähendab, et madalrõhulohud vahelduvad kõrgrõhuharjadega ja sagedamini sajab vihma. Õhutemperatuur käib juulikuule omast rada pidi.

Perioodi 19.07-26.07 õhutemperatuuri anomaalia*

Perioodi 19.07-26.07 sademete hulga anomaalia*

Perioodi 26.07-2.08 õhutemperatuuri anomaalia*

Perioodi 26.07-2.08 sademete hulga anomaalia*

2 m õhutemperatuuri (°C) anomaalia 90% tõenäosusega.

Sademete hulga (mm) anomaalia 90% protsendise tõenäosusega.

*anomaaliad näitavad erinevust prognoosi ja 20 aasta mudelkliima keskmise vahel

Alllikas: Euroopa Keskpika Ilmaennustuse Keskus

 

Prognoosi korrigeeritakse jooksva kuu keskel.

NB! Uue kuu prognoos avalikustatakse algava kuu esimese tööpäeva pärastlõunal. Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

4 / 441 hindajat