m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 5.03.21 – 10.03.2021

Reedel (5.03) laieneb Briti saartelt kõrgrõhkkonna serv Läänemere äärde. Samal ajal ulatub Venemaal tiirutava madalrõhuala serv üle Eesti idapiiri. Kahe rõhuala piirimail on meil nii selgemat taevast kui lumehoogudega üle liikuvaid pilvi. Enam on kergeid sajuhooge öösel ja idapoolsetes maakondades ning merel tekkivaid pilvi jõuab ka Hiiu- ja Saaremaale. Päeval on sajuhooge hõredalt. Sajuhood on enamasti nõrgad ja ööpäevaga lisandub kokku vaid 1-2 cm, üksnes Eesti kagunurka võib jõuda 3-5 cm. Loodetuul on öö hakul veel puhanguti tugev, päeval mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel -3..-8, päeval 0..-6°C.

Laupäeva (6.03) öö on kõrgrõhkkonna mõjul selge ja võrdlemisi nõrga loode- ja läänetuulega. Õhutemperatuur on -3..-9, Ida-Eestis kuni -12°C. Hommikuks laieneb põhja poolt madalrõhkkonna serv Eesti poole. Loode poolt alates lisandub pilvi ja algab edelatuule tugevnemine. Päeval kattub taevas pilvedega, mis toovad lund ja lörtsi ning teeb ka tuisku, sest edelatuul paisub jõuliseks - sisemaal tõusevad puhangud kuni 17, saartel ja rannikul kui 20 m/s. Õhutemperatuur tõuseb -1..+3°C-ni. Liiklustingimused on halvad saju, piiratud nähtavuse ja ka libeduseohu tõttu.

Pühapäeval (7.03) liigub madalrõhkkond üle Karjala Loode-Venemaa suunas ja selle servas sajab öösel aeg-ajalt lund ja lörtsi, tuiskab. Lääne-Eestis tuleb lühiajaliselt sekka ka vihma, on jäiteoht. Puhub jõuline edela- ja läänetuul, pärast keskööd pöördub kõikjal loodesse. Õhutemperatuur on öö hakul -1..+3, hommikuks langeb -1..-6°C-ni. Päeval pilved hõrenevad ja sajuhooge on harvem. Loodetuul on keskpäevani väga tugev, siis hakkab nõrgenema. Õhutemperatuur on -1..-5, saarte rannikul vastu Läänemerd kuni +1°C.

Esmaspäeval (8.03) tugevneb põhja poolt kõrgrõhkkonna mõju. Öösel sajab vahetevahel, päeval on pilvi hõredamalt ja sajuhooge vaid üksikuid. Tuul nõrgeneb ja puhub valdavalt põhjakaarest. Õhutemperatuur on öösel -2..-8, Ida-Eestis kuni -12, päeval -1..-6, Ida-Eestis kuni -9°C.

Teisipäev (9.03) liigub kõrgrõhkkond Karjala kohale ja selle servas on meil taevas selgem ja ilm sajuta. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Põhjakaarest lisanduva arktilise õhu tõttu on ilm väga külm - öösel langeb õhutemperatuur -6..-12, Ida-Eestis alla -15°C, päeval tõuseb -3..-8°C-ni.

Kolmapäeval (10.03) eemaldub kõrgrõhkkond Venemaale, aga selle serv hoiab meie ilma sajuta. Kuid lääne poolt survestava madalrõhkkonna tõttu tõuseb kagutuul tugevaks ja muudab enesetunde väga kõledaks. Õhutemperatuur on öösel -5..-10, Ida-Eestis kuni -15, päeval 0..-5°C.Koostatud: neljapäev, 4. märts 2021 kell 11:21
4 / 1221 hindajat