m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 23.10.19 – 29.10.2019

Kolmapäeval (23.10) liigub aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjaosa Venemaale ja selle servas lõõtsub meil öösel väga tugev edela- ja läänetuul, puhanguid on öö hakul sisemaal 14, rannikul 17, Soome lahe ääres 21 m/s, hommikuks jääb tuul nõrgemaks. Päev on küll tuuline, aga ohtlike puhanguteta. On üksikuid vihmarabinaid, vaid õhtul võivad sajuhood tihedamad ja laialdasemad olla. Õhutemperatuur on öösel 7..11, päeval 11..12°C.

Neljapäeval (24.10) õhurõhk tõuseb ja kõrgrõhkkonna serv laieneb Eestini. Öö hakul sajab Ida-Eestis veel vihma, pärast keskööd sajupilved eemalduvad ja taevasse tekib selgemaid laike. Edelatuul on mõõdukas. Õhutemperatuur on 5..10°C. Päeval on nii selgemat taevast kui pilvelaamu, aga suuremat sadu neist ei tule. Edela- ja lõunatuul on sisemaal mõõdukas, põhjarannikul on veidi tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuuri on 9..12°C.

Reede (25.10) öösel läheneb Norra rannikule järjekordne madalrõhkkond, selle servas tekib Skandinaavia kohal uus osatsüklon ja laieneb üle Läänemere. Öö on meil veel suurema sajuta, hommikuks lisandub niiskust ja hakkab vihma sabistama. Puhub edela- ja lõunatuul tugevneb saartel puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on 4..8, Lääne-Eesti rannikualadel kuni 11°C. Päeval muutub tekkinud väike madalrõhkkond aktiivsemaks ja liigub edasi Botnia lahe äärde ning selle sajupilvi kandub üle Eesti. Kuid sajuhulk on tõenäoliselt üsna väike ja kõikjale ei jõua, eelkõige jääb sajuta Eesti lõunaserv. Edelatuul paisub väga tugevaks, õhtu poole on ka sisemaal puhanguid 15, rannikul üle 20 m/s. Õhutemperatuur on 12..15°C.

Laupäeval (26.10) liigub madalrõhkkond edasi Valge mere äärde ja selle servas lõõtsub meil jõuline edelatuul. Vihmahooge on öösel kohati, päev võib laialdasema saju tuua. Õhutemperatuur on öösel 6..10, päeval 8..11°C.

Pühapäeval (27.10) madalrõhkkond kaugeneb ja selle järel pöördub tuul järk-järgult põhjakaarde, kust algab jahedama õhu sissetung ning sajuhoogude sekka võib ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur on öösel 3..8, rannikul kuni 10, päeval 6..10°C.

Esmaspäeval (28.10) tungib madalrõhkkonna serva mööda põhjakaarest külm jõulisemalt sisse. Sajuhooge on nii vihma kui lörtsina. Põhjakaare tuul võib võrdlemisi tugev olla. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 1..6°C, meretuulega rannikul võib paar kraadi enam olla.

Teisipäeval (29.10) jääb Soome ja Venemaa põhjaalade kohale tiirlema madalrõhkkond, Briti saarte poolt aga ulatub kõrgrõhkkonna serv Skandinaaviasse. Kahe rõhuala piirimail kandub põhjakaarest Eestisse külma juurde. Kaasa tuleb ka niiskust, lisaks on sellistes oludes soodsad tingimused pilvede arenguks suhteliselt sooja merevee kohal. Sajuhood tulevad rannikul alla vihmana, sisemaal lisaks lörtsi ja lumena. Tuul võib tugev olla, varieerudes lääne ja põhja vahel. Õhutemperatuur on öösel -3..+3, rannikul kuni +6, päeval +2..+6°C.Koostatud: teisipäev, 22. oktoober 2019 kell 12:00
4.1 / 516 hindajat