m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 7.12.19 – 13.12.2019

Laupäeval (7.12) tekib kesköö paiku Oslo lähistel uus osatsüklon ja liigub üle Stockholmi Soome poole ning selle survel tõuseb edelatuul uuesti tugevaks, puhanguid on sisemaal 15, rannikul 20 m/s. Aeg-sajab vihma. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 3..8°C, üksnes Kagu-Eestis võib kraad-paar madalamale langeda.

Pühapäeval (8.12) kaugeneb madalrõhkkond Valge mere poole ja selle serva mööda kandub öösel üle Eesti lörtsi- ja vihmapilvi. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse ning on tugev, puhanguid on 15, rannikul 18 m/s. Päeval kiirustab üle lauge kõrgrõhuhari, taevas on selgem ja sajuhooge vaid üksikuid. Tuul pöördub uuesti edelasse, on ennelõunal tugev eelkõige Soome lahe ääres, õhtupoolikul aga hakkab saartel uuesti tugevnema. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0..+5°C.

Esmaspäeval (9.12) liigub uus aktiivne madalrõhkkond Oslo lähistelt kirdesse ja jõuab päeval Botnia lahele, selle servas on meil tuul tugev, puhub öösel lõunast ja kagust, päeval edelast ja läänest. Ilm on sajune - öösel sajab tihedat lörtsi ja vihma, päeval on sadu nõrgem ja tuleb alla enamasti vihmana, õhtul võib sekka ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval 3..6°C.

Teisipäeval (10.12) liigub madalrõhkkond edasi Karjala poole ja selle järel venib madalrõhulohk üle Eesti. Öösel sajab vihma ja lörtsi. Päeva peale tõusva õhurõhu foonil muutuvad sajud lumisemaks ja loode poolt alates lakkavad. Õhuvool pöördub loodesse ja toob meile üürikeseks külmemat õhku. Tuul pöördub samuti loodesse ja on võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur on öö hakul +1..+5°C, keskööst loode poolt alates langeb ja päeva jooksul langus jätkub. Tähelepanu! Temperatuuri langus alla 0°C muudab teed jäiseks ja libedaks!

Kolmapäeva (11.12) öösel liigub üle kitsas kõrgrõhuhari ja hommikuks suureneb juba Läänemere poolt madalrõhkkonna surve. Suuremat sadu ei tule, kuid tuul pöördub lõunasse ja hakkab tugevnema. Õhutemperatuur on -0..-6, pärast keskööd tõuseb saartel ja läänerannikul 0°C ümbrusse. Päeval laieneb madalrõhkkonna serv Läänemerele ja tõstab Eestis lõunatuule ka väga tugevaks. Pilved tihenevad, aga tihedam sadu veel ei jõua, kuid soojema õhumassi lähenedes on võimalik uduvihm ja suureneb jäiteoht. Õhutemperatuur on mandri sisealadel 0..-2, saartel ja läänerannikul 0..+3°C.

Neljapäeval (12.12) suundub madalrõhkkond piki Norra rannikut põhja poole, surve Läänemere ümbrusele väheneb ning lõuna- ja kagutuul jääb nõrgemaks. Kuid lõunakaarest lisandub niiskust ning saabuvad sajupilved toovad lörtsi ja vihma . Õhutemperatuur on -2..+3°C-ni, päeval +1..+4°C-ni.

Reedel( 13.12.)on madalrõhualad kaugemal ning Venemaal püsima jäänud kõrgrõhuala lääneservas võib õhutemperatuur jääda nullilähedaseks ning kohatised sajud on peamiselt lörtsina. Tuul jääb kagusse.Koostatud: reede, 6. detsember 2019 kell 12:52
4.1 / 570 hindajat