m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 23.03.19 – 29.03.2019

Laupäeva (23.03) öösel liigub üle kõrgrõhuhari ja ilm on sajuta ning võrdlemisi selge taevaga. Öö hakul on ilm rahulik, pärast keskööd läheneb Läänemerelt madalrõhkkonna serv ja edelatuul hakkab saartest alates tugevnema. Päeval laieneb üle Eesti madalrõhkkonna serv ühes vihmasabinatega. Puhub lõuna- ja edelatuul puhanguti 15, rannikul 18 m/s. Õhutemperatuur on öö hakul -1..-6, rannikul 0°C ümber, hommikuks tõuseb, päeval 4..9°C.

Pühapäeval (24.03) liigub ikka veel väga aktiivne madalrõhkkond Norra merelt üle Skandinaavia põhjatipu arktiliste merede poole ja selle servas on meie ilm tugeva edela- ja läänetuulega, puhanguid on 15, Läänemere ja Soome lahe ääres kuni 20 m/s, päevaks veidi nõrgeneb. Suurem sadu meile ei ulatu, küll aga võib öö hakul Ida-Eestis veidi lörtsi ja lund pudeneda. Õhutemperatuur on öösel -1..+3°C, päeval 4..7°C.

Esmaspäeva (25.03) öösel liigub üle lauge kõrgrõhuhari. Öö hakul on ilm sajuta. Pärast keskööd lisandub pilvi ning kohati sajab lund ja lörtsi, saartel vihma. Puhub võrdlemisi tugev edela- ja läänetuul. Päeval katavad madalrõhuvööndi sajupilved Eesti - sajab lörtsi ja vihma. Läänekaare tuul on võrdlemisi nõrk õhtuni, siis pöördub järk-järgult loodesse ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -3..+2°C, päeval 2..7°C.

Teisipäeval (26.03) tõmbub madalrõhuvöönd enam Venemaa piiresse. Öö hakul sajab mandril veel laialdaselt lörtsi ja lund, pärast keskööd on sajuhooge hõredamalt. Päev on kohatiste lume- ja lörtsihoogudega. Puhub tugev loode- ja põhjatuul. Õhutemperatuur on öösel 0°C-st saarte rannikul kuni -5°C-ni sisemaal, päeval -1..+3°C.

Kolmapäeva (27.03) öö hakul sajab Ida-Eestis veel kohati lund, seejärel tugevneb selgema ja kuivema ilmaga kõrgrõhuharja mõju. Tugev loodetuul jääb hommikuks rahulikumaks. Ennelõuna on võrdlemisi selge taeva ja mõõduka läänekaare tuulega. Pärastlõunal suureneb põhja poolt madalrõhkkonna surve, edela- ja läänetuul tugevneb ja pilvi on enam, aga sadu tõenäoliselt ei jõua. Õhutemperatuur on öösel -1..-6°C, päeval +1..+4°C.

Neljapäeva (28.03) öösel madalrõhkkonna mõju väheneb ja üle Eesti kiirustab lauge kõrgrõhuhari. Öö hakul võib kohati veidi lund ja lörtsi sadada, keskööks tõmbub taevas üürikeseks selgemaks ja läänekaare tuul veidi nõrgeneb. Päeval liigub üle Skandinaavia põhjatipu uus aktiivne madalrõhkkond ja tõstab meile edela- ja läänetuule taas tugevaks. Ennelõuna on veel enamasti sajuta, Pärastlõunal jõuavad sajupilved Loode-Eestisse ja liiguvad edasi sisemaa suunas. Õhutemperatuur on öösel -2..+3°C, päeval +4..+9°C.

Reedel (29.03) öösel jõuab uus madalrõhkkond Soomest Peterburi taha ja selle serva mööda kandub lörtsi- ja vihmapilvi. On veel küsitav, kas need ulatuvad ka Eesti kohale või kanduvad meie idapiiri tagant mööda. Tuul pöördub loodesse ja paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel 0..+5°C, päeval +3..+7°C.Koostatud: reede, 22. märts 2019 kell 14:08
4.3 / 188 hindajat