m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 16.11.19 – 21.11.2019

Laupäeval (16.11) jõuab Taani kohale uus madalrõhkkond, laieneb üle Läänemere ning tõstab idakaare tuule tugevamaks, rannikul on puhanguid kuni 14 m/s. Lõunavoolus saabuvas õhumassis jõuab niiskust ja kesköö paiku lõuna poolt alates sajab veidi vihma, varahommikust kuni keskpäevani on sadu tihedam ja sekka võib ka lörtsi tulla. Pärastlõunal saju tõenäosus väheneb. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, saarte rannikul ja Lõuna-Eestis kuni 6, päeval 3..7°C.

Pühapäeval (17.11) liigub piki Skandinaaviat põhja poole madalrõhkkond ja selle sajupilved riivavad öösel ka Eestit, saju võimalus on suurem läänepoolsetes maakondades. Puhub tugev kagutuul. Päevaks tugevneb idapoolse kõrgrõhuala mõju ja ilm on sajuta ning selgema taevaga. Tuul nõrgeneb ja puhub lõunakaarest. Õhutemperatuur on öösel 4..9, öö hakul Kirde-Eestis veidi üle 0°C, päeval 7..10°C.

Esmaspäeval (18.11) liigub lõunavoolus Kesk-Euroopast uus madalrõhkkond Taani rannikule ja laieneb üle Läänemere. Tänastel andmetel tihedam sadu meile ei jõua, kuid taevas kattub madalate pilvedega, millest nõrka vihma võib tibada. Kagutuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 3..8, päeval 6..10°C.

Teisipäeval (19.11) liigub madalrõhkkond piki Skandinaaviat põhja poole ja selle lohk libiseb üle Eesti. Lääne-Eestis sajab nõrka vihma, idapoolsetesse maakondadesse paksem pilvemass tõenäoliselt ei jõua. Puhub tugev kagu- ja lõunatuul, keskpäeval saartest alates pöördub edelasse ja nõrgeneb õhtupoolikul. Selgema taevaga öö korral langeb Õhutemperatuur on öösel 2..7, Ida-Eestis võib 0°C lähedale langeda, päeval 5..9°C.

Kolmapäev (20.11) on tõusva õhurõhu foonil suurema sajuta. Kuid pilvekiht võib vaid öösel mõnes kohas hõreneda ja siis langevad termomeetrinäidud sisemaal 0°C lähedale, valdav õhutemperatuurifoon on aga 3..8°C. Päev on enamasti pilvine ja üksikute vihmahoogudega. Kagutuul on tugevneb ja seda eelkõige saartel. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, rannikul kuni +7, päeval 5..8°C.

Neljapäeval (21.11) liigub Taani rannikult uus madalrõhkkond Botnia lahe poole ja selle servas puhub meil tugev kagutuul. Siin-seal sajab vihma. Lõunakaarest jätkub sooja õhu juurdevool. Õhutemperatuur on öösel 2..7, päeval 4..9°C.Koostatud: reede, 15. november 2019 kell 15:35
4.1 / 544 hindajat