Tallinna lennuvälja kliimateatmik koondab lennuvälja viimase 22 aasta meteoroloogiliste andmete statistilise analüüsi ning annab ülevaate kliimatingimustest.
Teatmiku pdf faili saad avada siit.
Viimati ilmus samasisuline väljaanne 1969. aastal. Teatmik sisaldab töödeldud andmeid järgmiste meteoroloogiliste elementide osas: nähtavus, pilvede kõrgus, tuule kiirus ja suund, tuule puhangud ja suund, õhutemperatuur, õhurõhk, suhteline niiskus, atmosfäärinähtused ja sademed. Andmete analüüs põhineb süsteemsetel ja faktilistel vaatlusandmetel. Muuhulgas selgub, et kevadel ja suvel on valdavad lääne- ja loodetuuled, sügisel ja talvel domineerib edelatuul. Atmosfäärinähtustest esineb enim lennuväljal vihma, uduvinet ja lumesadu.
Teatmik on mõeldud vastava eriala spetsialistidele, huvigruppidele ning lennutegevusega seotud sihtrühmadele.
Teatmikust leiad Tartu Lennujaama meteoroloogiliste andmete statistilise analüüsi. Teatmik sisaldab 7 aastase perioodi (2014-2020) kohta meteoroloogiliste elementide (nähtavus, pilvede kõrgus, tuule kiirus ja suund, tuule puhangud ja suund, õhutemperatuur, õhurõhk, õhuniiskus, atmosfäärinähtused, sademed) jaotust ning olulisemaid lennu-meteoroloogilisi statistilisi näitajaid.
Teatmiku pdf faili saad avada siit
Raja nähtavuskauguse väärtusi alla 200 m on esinenud üksikutel vaatluskordadel peaaegu kõigil kuudel. Alla 1500 m horisontaalse nähtavuse ja/või alla 500 jala pilve alumise piiri kõrguse esinemissagedus on suurim talvekuudel ning väikseim suvekuudel.
Kõigil aastaaegadel jääb valdav tuule suund vahemikku 230-250 kraadi. Keskmine tuule kiirus on vahemikus 6-10 sõlme.
Atmosfäärinähtustest esineb kõige enam vihma, uduvinet ja uduvihma. Kõige enam sajab juunis (76,6 mm) ning kõige vähem jaanuaris ja märtsis (vastavalt 23,6 ja 19,8 mm).
Kuressaare lennuvälja kliimateatmik käsitleb 11 aastast perioodi (2010-2020) ja sellele vastavat erinevate meteoroloogiliste elementide (pilvede kõrgus, nähtavus, tuule kiirus ja suund, tuule puhangud, atmosfäärinähtused, sademed, õhutemperatuur, õhurõhk, õhuniiskus) statistilist analüüsi ning olulisemaid lennu-meteoroloogilisi näitajaid.
Raja nähtavuskauguse väärtusi alla 200 m ei esinenud. Alla 1500 m horisontaalse nähtavuse ja/või alla 500 jala pilve alumise piiri kõrguse esinemissagedus on suurim talvekuudel ning väikseim suvekuudel.
Kõigil aastaaegadel jääb valdav tuule suund vahemikku 200-250 kraadi. Keskmine tuule kiirus on valdavalt vahemikus 6-10 sõlme.
Atmosfäärinähtustest esineb keskmiselt kõige enam vihma ja uduvinet. Kõige enam sajab augustis (69 mm) ning kõige vähem märtsis ja aprillis (vastavalt 28,4 ja 25,9 mm).
5,0 / 1 voters
Hinnangud puuduvad. Ole esimene hindaja!